PŚ w Igls: Czas na jedynki mężczyzn i sztafety [lista startowa]

fot.rehasport.pl

fot.rehasport.pl

Przed Maciejem Kurowskim bardzo intensywny dzień. Polski saneczkarz najprawdopodobniej wykona w niedzielę 3 ślizgi na torze w Igls. Będzie on naszym jedynym reprezentantem w zawodach jedynek oraz pojedzie w sztafecie razem z Ewą Kuls-Kusyk i dwójką Wojciech Chmielewski/Jakub Kowalewski.

W rywalizacji jedynek Maciej Kurowski pojedzie z numerem 3. Jego pierwszy ślizg poprzedzą występy Łotysza Riksa Rozitisa oraz Amerykanina Taylora Morrisa. Startujący z numerem 17 Stepan Fiedorow zakończy grupę saneczkarzy, którzy awansowali do zawodów z Pucharu Narodów. Kolejnych 15 zawodników miało zapewnioną kwalifikację do zawodów głównych. W tej grupie głównymi faworytami do zwycięstwa są zwycięzca klasyfikacji generalnej Pucharu Świata z poprzedniego sezonu Roman Rjepiłow (nr 26), mistrz świata z Igls Wolfgang Kindl (nr 27) i Felix Loch (nr 29), który jest pretendentem do wysokich miejsc już od wielu lat. Stawkę zamknie Włoch Dominik Fischnaller.

Lista startowa – jedynki mężczyzn

Na starcie zawodów drużynowych pojawi się aż 15 ekip. Składy zespołów mogą jeszcze ulec zmianie po zawodach jedynek. Polacy na 99% pojadą w składzie Ewa Kuls-Kusyk, Maciej Kurowski i Wojciech Chmielewski/Jakub Kowalewski. Głównymi faworytami do zwycięstwa będą oczywiście Niemcy w składzie Natalie Geisenberger, Johannes Ludwig i Toni Eggert/Sascha Benecken. O miejsca na podium powalczą również Austriacy, Rosjanie i Amerykanie.

Lista startowa – sztafeta

Plan transmisji TV

źródło: fil-luge.org

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.