PŚ w Hochfilzen. W czwartek sprint biathlonistek (llista startowa)

Marte Olsbu

fot. tv2.no

Po dzisiejszym sprincie mężczyzn pora na sprint kobiet. Na starcie jutrzejszych zawodów zobaczymy 106 zawodniczek. Wśród nic zobaczymy cztery Polki. Podobnie jak dziś zawodniczki staną do rywalizacji o 14:15.

Marte Olsbu
fot. tv2.no

Ściślej rzecz ujmując zawody rozpoczną się o 14:15 i 30 sekund, bo wtedy na trasę ma wyruszyć Justine Braisaz-Bouchet z Francji. Ostatnia na trasę o 15:08 wyjedzie Tamara Steiner z Austrii. Zobaczmy kiedy wyruszą zawodniczki z TOP 10 klasyfikacji sprintu. Dość szybko, bo z nr 18 pokaże nam się Szwedka Mona Brorsson. Nr 25 to świetna ostatnio Tiril Eckhoff z Norwegii, a już z nr 28 zobaczymy liderkę klasyfikacji sprintu Marte Olsbu Roeiseland. Następna ze znakomitych Szwedek – Hanna Oeberg pojedzie niedługo później (nr 31). Nr 39 to Czeszka Marketa Davidova, w bardzo dobrej formie ostatnio. W tej grupie będzie szczególnie dużo emocji, o czym niżej. Później robi się gęsto od zawodniczek z czołówki. Z nr 43 zobaczymy Niemkę Franziskę Preuss, potem nr 46 to Norweżka Karoline Offigstad Knotten. Z nr 48 pojedzie najwyżej klasyfikowana z Francuzek Anais Chevalier-Bouchet. Niedługo później pojadą dwie najlepsze młode zawodniczki – Dżinara Alimbekawa z Białorusi (nr 52) i młodsza z sióstr Oeberg – Elvira (nr 54).

Wśród Polek pierwsza na trasę wyruszy już na samym wstępie Kamila Żuk (nr 5), potem wśród najlepszych Monika Hojnisz-Staręga (nr 33). I warto zauważyć, iż za nią wyruszy zwyciężczyni PŚ z dwóch poprzednich sezonów Dorothea Wierer z Włoch. Kinga Zbylut pojawi się z nr 58, zaś doświadczona (najstarsza w gronie wszystkich jutro startujących) Magdalena Gwizdoń z nr 96. Na pewno szanse na dobry wynik – punkty PŚ i udział w pościgu – są dla naszych pań większe niż dla panów.

lista startowa

źródło: własne