PŚ w Hochfilzen: Triumf Włoszek, Polki przeciętnie

fot. facebook.pl/DoroWierer

Zwycięstwem reprezentacji Włoch zakończył się bieg sztafetowy kobiet w ramach Pucharu Świata w austriackim Hochfilzen. Polki zaprezentowały się przeciętnie, tracąc do zwyciężczyń ponad dwie minuty i meldując się na 11. miejscu. 

Nasze reprezentantki przystąpiły do rywalizacji w składzie Zbylut, Hojnisz, Pitoń i Żuk. W takiej też kolejności Polki wybiegły na trasę. Na podstawie biegów indywidualnych od samego początku za główne faworytki uchodziły Włoszki. Na trasie nie pojawiła się dzisiaj Kaisa Makarainen w reprezentacji Finlandii.

Zgodnie z oczekiwaniami pierwszą zmianę na prowadzeniu zakończyła Włoszka Vittozzi, która zanotowała jedno pudło. Kinga Zbylut musiała dwukrotnie dobierać w postawie stojąc i dowiozła Polki na 11. miejscu z blisko pół minuty straty na zmianie.

Druga w sztafecie Słowacji biegła Anastasija Kuzmina i swoim świetnym biegiem wyprowadziła nasze południowe sąsiadki na prowadzenie. Fatalnie na strzelnicy spisała się za to Włoszka i Niemka, dzięki czemu obie te reprezentacje wypadły z pierwszej dziesiątki. Szczególnie słabo wypadła ta druga, nie broniąc się przed karnymi rundami. Monika Hojnisz po jednym pudle dowiozła Polki na dziesiątym miejscu z miutą straty do Słowaczek.

Trzecia zmiana była powrotem Włoszek z dalekiej podróży. Dorothea Wierer jak na liderkę zespołu przystało, przyniosła swojej drużynie prowadzenie, głównie dzięki bezbłędnemu strzelaniu. Karolina Pitoń wybroniła się przed karnymi rundami i dzięki temu utrzymała 10. miejsce na zmianie.

Jako ostatnia we włoskiej drużynie pojawiła się Federica Sanfilippo. Naszą drużynę reprezentowała Kamila Żuk. Dzięki temu, że Włoszka strzelała bezbłędnie i w tempie karabinu maszynowego, to wybroniła się przed Szwedką Oeberg i Francuzką Bescond, które w takiej kolejności zameldowały się na mecie. Kamila Żuk zanotowała trzy pudła w strzelaniu leżąc i komplet trafień w stójce, co dało jej na finiszu 11. miejsce.

Pełne wyniki

Źródło: Informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.