PŚ w Hinzenbach: Takanashi ponownie najlepsza

fot.: zimbio.com

fot.: zimbio.com
fot.: zimbio.com

Sara Takanashi zwyciężyła w drugim konkursie Pucharu Świata pań w Hinzenbach. Japonka wyprzedziła Niemkę Carinę Vogt i Norweżkę Maren Lundby. To ósmy triumf Takanashi w tym sezonie.

Po pierwszej serii na prowadzeniu znajdowała się Sara Takanashi. Japonka uzyskała 89 metrów. Na drugim miejscu ze stratą 4,7 pkt. do liderki plasowała się Carina Vogt. Niemka lądowała na 88 m. Na trzecim miejscu znalazła się Katharina Althaus. Rodaczka Vogt skoczyła 86 m. Czwarta była Austriaczka Chiara Hoelzl (86 m), piąta Norweżka Maren Lundby (85,5 m), a czołową szóstkę dopełniała Daniela Iraschko-Stolz (86 m).

W drugiej serii Takanashi potwierdziła swoją dominację i po skoku na 92 metry wygrała całe zawody. Drugą pozycję utrzymała Carina Vogt. Niemka w drugiej serii lądowała tylko metr bliżej od Japonki. Na trzecie miejsce po świetnym skoku na 89,5 m awansowała Maren Lundby. Awansować o dwie pozycje udało się też Danieli Iraschko-Stolz (89 m) i to właśnie Austriaczka uplasowała się tuż za podium. Na piąte miejsce spadła Niemka Katharina Althaus. W czołowej szóstce znalazło się też miejsce dla czwartej po pierwszej serii Chiary Hoelzl. Austriaczka w drugiej serii skoczyła 87,5 m.

Pełne wyniki

Źródło: informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.