PŚ w Ga-Pa: Suter triumfuje

fot. Andrea Miola

fot. Andrea Miola

Corinne Suter najlepsza w supergigancie w Garmisch-Partenkirchen, zaliczanym do klasyfikacji Pucharu Świata. Drugie miejsce zajęła Nicole Schmidhofer, a podium uzupełniła Wendy Holdener.

Corinne Suter zwyciężyła dzisiejszy supergigant w Garmisch-Partenkirchen z czasem 1:19,46. Szwajcarka była lepsza o 0,43 sekundy od drugiej Nicole Schmidhofer. Wendy Holdener, która uplasowała się na trzeciej pozycji, zanotowała gorszy wynik o 0,70 sekundy od swojej rodaczki.

Najbardziej pechowe dla sportowca, czwarte miejsce, zajęła Tiffany Gauthier. Francuzce do podium zabrakło zaledwie 0,01 sekundy. Na piątej lokacie rywalizację zakończyła Federica Brignone (+0,90), szósta była Stephanie Venier (+0,93), siódma Michelle Gisin (+1,01), ósma Romane Miradoli (+1,29), dziewiąta Petra Vlhova (+1,41), natomiast czołową dziesiątkę zamknęła Marta Bassino (+1,49).

Dzisiejsza trasa była bardzo wymagająca. Przekonały się o tym m.in. Viktoria Rebensburg, Sofia Goggia, czy Anna Veith. Niemka z Włoszką zaliczyły upadek, z kolei Austriaczka wypadła z toru jazdy.

Pełne wyniki zawodów.

Źródło: informacja własna