PŚ w Falun: Triumf Federico Pellegrino, dwunaste miejsce Macieja Staręgi

fot.: federicopellegrino.com

fot.: federicopellegrino.com
fot.: federicopellegrino.com

Federico Pellegrino wygrał sprint stylem dowolnym w szwedzkim Falun. Włoch odniósł tym samym pierwsze zwycięstwo w sezonie 2016/2017. Na podium, oprócz Pellegrino, stanęli również Emil Iversen i Sindre Bjoernestad Skar. Maciej Staręga odpadł w półfinale i został sklasyfikowany na dwunastym miejscu.

Federico Pellegrino w eliminacjach zajął drugie miejsce i przegrał o niewiele ponad sekundę z Norwegiem Klaebo. Biegacz z Półwyspu Apenińskiego w bezpośredniej walce nie miał jednak sobie równych i wygrał ćwierćfinał, a następnie półfinał. W decydującym biegu emocji także nie zabrakło. Zawodnicy przecięli linię mety w minimalnych odstępach czasowych i, podobnie jak u pań, trzeba było skorzystać z fotokomórki. Ostatecznie triumfował Federico Pellegrino, dla którego do pierwsze zwycięstwo w tym sezonie. Drugie miejsce zajął Emil Iversen, który stracił do zwycięzcy +0,06 sek. Na najniższym stopniu podium stanął Sindre Bjoernestad Skar.

Ze swojego występu może być zadowolony Maciej Staręga. Polak w eliminacjach zajął 27. miejsce, ale w ćwierćfinale zdecydowanie poprawił swój czas i awansował do najlepszej dwunastki jako szczęśliwy przegrany. W półfinale Staręga trafił na wymagających rywali i nie był w stanie ich pokonać. Polski biegacz finiszował jako szósty i odpadł z dalszej rywalizacji. Ostatecznie sklasyfikowano go na 12. pozycji.

Wyniki

Źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.