PŚ w Engelbergu: Hayboeck najlepszy w kwalifikacjach, Kubacki drugi!

michael-hayboeck

Michael Hayboeck zwyciężył w kwalifikacjach przed jutrzejszym konkursem indywidualnym Pucharu Świata w Engelbergu. Austriak uzyskał 140 metrów, co jest nowym rekordem niedawno zmodernizowanego obiektu. Kwalifikacje pomyślnie przeszli wszyscy Polacy.

Hayboeck za swój skok uzyskał notę 151,7 pkt. Drugi Dawid Kubacki stracił do niego 5,5 pkt. Polak skoczył 133,5 metra. Na trzecim miejscu uplasował się Evgeniy Klimov. Rosjanin poszybował na 132 metr. Tuż za podium znalazł się drugi z Polaków, Piotr Żyła. Skoczek z Wisły uzyskał 131,5 m. Piąty był Andreas Wellinger (130,5 m), a czołową szóstkę uzupełnił Daiki Ito (131 m).

Kolejny z Polaków, Stefan Hula, zajął 8. pozycję. Szczyrkowianin poleciał na 130 metr. 19. miejsce po skoku na 124 metry zajął Klemens Murańka, a Aleksander Zniszczoł po próbie o 2 metry krótszej został sklasyfikowany na 37. pozycji.

Z grona prekwalifikowanych najlepiej spisał się Daniel Andre Tande. Norweg uzyskał 141,5 m, co było jeszcze dalszą odległością od próby Hayboecka. Wynik ten nie zostanie jednak uznany za nowy rekord. Dobrze spisali się Polacy. Kamil Stoch skoczył 135,5 metra, a Maciej Kot 133 m. Lider Pucharu Świata, Domen Prevc lądował na 138 metrze. Ze skoku treningowego zrezygnował natomiast Stefan Kraft.

Pełne wyniki

Źródło: informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.