PŚ w Engelbergu: Czy tamtejsza skocznia przyniesie szczęście Polakom? (lista startowa)

fot. skisprungschanzen.com

fot. skisprungschanzen.com

Gwiazdka zbliża się wielkimi krokami, a w narciarskim świecie może oznaczać to tylko jedno: czas na świąteczne konkursy w Engelbergu.

Na piątkowe popołudnie organizatorzy zaplanowali kwalifikacje, w których wystąpi 68 skoczków. Reprezentacja Polski wciąż pozostaje w niezmienionej konfiguracji, czyli oznacza to, że na belce Gross-Titlis-Schanze zobaczymy: Kamila Stocha, Macieja Kota, Dawida Kubackiego, Piotra Żyłę, Stefana Hulę i Jakuba Wolnego. Dwukrotny mistrz olimpijski stawał tutaj na podium aż pięciokrotnie – raz na najwyższym jego stopniu, cztery razy zajmował drugie miejsce.

Co ciekawe, trener Ronny Hornschuh postanowił powołać tylko pięciu Szwajcarów w składzie: Simon Ammann, Gregor Deschwanden, Killian Peier, Luca Egloff i Andreas Schuler, zatem gospodarze nie wykorzystają przysługującej im kwoty narodowej. Na liście startowej figurują nazwiska dwóch francuskich debiutantów: w Engelbergu zobaczymy 17-letniego Jonathana Learoyda oraz 21-letniego Thomasa Rocha Dupland.

W zeszłorocznych konkursach triumfowali Michael Hayböck, wracający po krótkiej nieobecności spowodowanej dodatkowymi treningami oraz Peter Prevc. W gronie najlepszych zawodników znaleźli się wtedy także: Stoch, Domen Prevc, dla którego będzie to pierwszy start w Pucharze Świata w tym sezonie, Stefan Kraft oraz Andreas Kofler.

Podczas kwalifikacji wiatr nie powinien przeszkadzać skoczkom, spodziewane są podmuchy w okolicach 2 m/s. Start zawodów o 16.

Lista startowa

 

Źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.