PŚ w Dreźnie: Sprinty dla Linn Svahn i Lucasa Chanavata

fot. Patrycja Korczewska

Reprezentantka Szwecji Linn Svahn oraz Francuz Lucas Chanavat triumfowali w sprincie stylem dowolnym podczas zawodów Pucharu Świata w Dreźnie. Oboje wygrali po raz drugi w tym sezonie. Podium rywalizacji kobiet uzupełniły Anamarija Lampič i Maja Dahlqvist, a w biegu panów Sindre Bjoernestad Skar i Johan Haeggstroem.

Sprint Kobiet:

Sprinty stylem dowolnym w Dreźnie już tradycyjnie pełne były upadków i innych nieprzewidzianych zdarzeń. W takich okolicznościach najlepiej poradziła sobie młoda Szwedka Linn Svahn, która rozgrywała biegi doskonale pod względem taktycznym i dzięki temu odniosła drugie zwycięstwo w swoim szóstym indywidualnym starcie w zawodach Pucharu Świata. Na drugim miejscu sklasyfikowana została Słowenka Anamarija Lampič, która miała szansę na wygranie trzeciego sprintu z rzędu. Na najniższym stopniu podium stanęła kolejna z reprezentantek Trzech Koron – Maja Dahlqvist.

Skład finału uzupełniły: czwarta na mecie Amerykanka Sophie Caldwell, piąta Linn Soemskar i szósta Laurien Van Der Graaff.

Dobre wyniki Svahn i Lampić pozwoliły obu biegaczkom awansować na dwa czołowe miejsca w klasyfikacji sprinterskiej. Nową liderką została Słowenka.

Polki odpadły w eliminacjach.

Wyniki sprintu kobiet

Sprint mężczyzn:

Rywalizacja w sprincie stylem dowolnym mężczyzn była równie nieprzewidywalna jak biegi pań. Już w ćwierćfinale z marzeniami o zwycięstwie pożegnał się jeden z głównych faworytów, czyli Włoch Federico Pellegrino. Biegacz z Półwyspu Apenińskiego na jednym z ostatnich zakrętów przed metą został podcięty przez Francuza Richarda Jouve i stracił szanse na awans.

Pod nieobecność Johannesa Hoesflota Klaebo i Federico Pellegrino bezkonkurencyjny był Lucas Chanavat. Francuz jak burza przeszedł przez eliminacje, a następnie przez biegi ćwierćfinałowe i półfinałowe. W finale reprezentant Trójkolorowych potwierdził swoją dominację i o ponad pół sekundy wyprzedził ubiegłorocznego triumfatora sprintu w Dreźnie Norwega Sindre Bjoernestada Skara (+0,61 sek). Na najniższym stopniu podium stanął Szwed Johan Haeggstroem, a czwarty był Paal Troean Aune. Stawkę finałową uzupełnili Renaud Jay i Haavard Solaas Taugboel.

Dla Lucasa Chanavata dzisiejszy triumf miał podwójne znaczenie, bowiem Francuz dzięki punktom wywalczonym w Dreźnie został nowym liderem klasyfikacji sprinterskiej. 25-latek wyprzedza Johannesa Klaebo o 52 punkty.

Polacy odpadli w eliminacjach.

Wyniki sprintu mężczyzn

Źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.