PŚ w Dreźnie. Sprint drużynowy dla Rosjan i Szwajcarek

Fot. M. Rudzińska

Reprezentantki Szwajcarii biegnące w składzie Laurien van der Graaff i Nadine Faehndrich oraz pierwsza ekipa Rosji – Aleksander Bolszunow i Glieb Rietiwych – triumfowali w sprincie drużynowym podczas zawodów Pucharu Świata w Dreźnie. Podium w rywalizacji pań uzupełniły Rosjanki i Słowenki, a u panów Francja I i Włochy I.

Fot. M. Rudzińska

Niezwykle emocjonująca niedziela w Dreżnie za nami. Drużynowe sprinty zawsze dają niesamowitą dawkę sportowych wrażeń a dzisiaj najwięcej radości po nich miały ekipy Szwajcarii i Rosji. W rywalizacji kobiet najlepsze był Laurien van der Graaff i Nadine Faehndrich, które o 0,32 sek. pokonały ekipę rosyjską. Te drugie biegły w składzie Stupak i Niepajewa. Na podium stanęły też Słowenki, które walczyły w składzie Urevc i Lampić. Te duet do pierwszej lokaty stracił 1,12 sek.

W biegu męskim na pierwszym miejscu znalazł się duet Aleksander Bolszunow i Glieb Rietiwych, którzy o 0,19 sek. wyprzedzili pierwszą parę francuską – Jouve i Chanavat. Na podium stanęli jeszcze Włosi w składzie De Fabiani i Pellegrino. Oni do Rosjan stracili 0,58 sek. Niestety, w eliminacjach przepadły wszystkie polskie pary.

Pełne wyniki: mężczyźni | kobiety

Źródło: Informacja własna