PŚ w Dreźnie. Polacy odpadli w eliminacjach sprintu drużynowego

fot. Patrycja Korczewska

Drużyny szwajcarska i amerykańska u pań oraz włoska i rosyjska u panów odniosły triumf w zmaganiach półfinałowych w sprincie drużynowym w Dreźnie. Reprezentanci Polski nie zdołali awansować do finału. Wśród biało-czerwonych lepiej spisały się pary Kaleta-Skinder oraz Staręga Bryja.

fot. Patrycja Korczewska

W półfinałach sprintu drużynowego kobiet wystartowało osiemnaście duetów, które walczyły o 10 premiowanych awansem do finału miejsc. W pierwszej serii oglądaliśmy Magdalenę Kobielusz i Izabelę Marcisz, ale nasze reprezentantki nie były w stanie nawiązać walki z konkurentkami. Polski duet stracił ponad minutę do triumfujących w tym półfinale faworytek Szwajcarek i odpadł z dalszej rywalizacji.

W drugim półfinale wystartowały Monika Skinder i Weronika Kaleta, ale im także nie udało się awansować do finału, gdyż finiszowały na szóstej pozycji. Seria ta była jednak dużo wolniejsza od pierwszej i miejsce w finale z tego biegu wywalczyły jedynie Amerykanki i Czeszki, które zajęły dwie czołowe lokaty.

Wyniki półfinałów sprintu drużynowego kobiet

Po paniach do walki o awans przystąpili panowie. W pierwszym półfinale rywalizowało trzynaście duetów, wśród których znaleźli się Polacy – Maciej Staręga i Robert Bryja. Podopieczni Lukasa Bauera, którzy startowali w bardzo mocno obsadzonej serii, nie byli w stanie nawiązać walki z faworytami i linię mety przecięli ponad pół minuty później niż najlepsi w tym biegu reprezentanci Włoch, finiszując na ósmej pozycji.

Drugi półfinał zakończył się zwycięstwem rosyjskiego duetu Bolszunow/Rietiwych, którzy pokonali Szwajcarię II o zaledwie 0,05 sek. Na trzecim miejscu zmagania zakończyli Niemcy, a czwarta lokata przypadło Rosji II. W tej serii półfinałowej startował drugi z naszych duetów, czyli Piotr Sobiczewski i Robert Bugara, ale Polacy zostali zdublowani i sklasyfikowani na ostatniej pozycji w półfinale.

Wyniki półfinałów sprintu drużynowego mężczyzn

Źródło: informacja własna

Obserwuj