PŚ w Dreźnie: Hanna Falk i Federico Pellegrino triumfatorami miejskich sprintów

fot.: federicopellegrino.com

fot.: federicopellegrino.com

Hanna Falk i Federico Pellegrino wygrali sprinty stylem dowolnym podczas zawodów Pucharu Świata w niemieckim Dreźnie. Dla Szwedki to trzecie,  a dla Włocha siódme zwycięstwo w karierze.

Na liście startowej sprintów w Dreźnie zabrakło wielu znanych biegaczy, którzy albo odpoczywają po trudach wyczerpującego cyklu Tour de Ski albo rywalizują na mistrzostwach kraju.

Nieobecność czołowych biegaczek z Norwegii wykorzystała dziś Hanna Falk. Szwedzka sprinterka była najlepsza już w porannych eliminacjach, w których minimalnie pokonała swoją młodszą koleżankę z kadry i faworytkę zawodów – Stinę Nilsson.

Falk wygrała także ćwierćfinał, ale w półfinale musiała nerwowo czekać na wyniki pozostałych biegaczek, bowiem zajęła w nim czwarte miejsce i do decydującego biegu dostała się jako szczęśliwa przegrana. W finale reprezentująca Szwecję zawodniczką nie dała już się zamknąć rywalkom i odniosła trzecie w karierze zwycięstwo. Drugie miejsce zajęła Maja Dahlqvist, a na najniższym stopniu podium stanęła Sophie Caldwell.

Pełne wyniki pań 

Rywalizację mężczyzn wygrał Federico Pellegrino. Włoski sprinter w eliminacjach był piąty, ale w bezpośredniej rywalizacji odnalazł się idealnie. Na miejskiej trasie w Dreźnie Pellegrino mógł pokazać swoje wszystkie atuty: szybkość, spryt i dobre wyszkolenie techniczne.

W finale biegacz z Półwyspu Apenińskiego pokonał na finiszu faworyta z Norwegii, czyli Johannesa Klaebo. Na trzecim miejscu zawody ukończyła reprezentant Francji Lucas Chanavat, który stracił do zwycięzcy niespełna sekundę.

Pełne wyniki mężczyzn 

Źródło: informacja własna 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.