PŚ w Davos: Eliminacje dla Nillson i Klaebo, awans Macieja Staręgi

fot. Irek Trawka / Maciej Staręga to najbardziej doświadczony zawodnik w kadrze Krężeloka

fot. Irek Trawka

Podczas sobotniego poranka odbyły się eliminacje do sprintu stylem dowolnym w Davos biegaczek i biegaczy. U Pań ze świetnej strony pokazała się Stina Nillson, która zdecydowanie te kwalifikacje wygrała. U Panów najlepszy okazał się być ponownie Johannes Klaebo. Do ćwierćfinałów zdołał awansować Maciej Staręga (29. miejsce).

Panie i panowie mieli do przebiegnięcia 1,5 km. W eliminacjach obyło się bez większych niespodzianek. U pań najlepsza okazał się być Stina Nillson, która wyprzedziła drugą na mecie Ingvild Flugstad Oestberg aż o 2,57 s. Na trzecim miejscu uplasowała się reprezentantka gospodarzy Nadin Faehndrich (+2,73). Warto dodać, że w czołowej jedenastce znalazło się aż pięć reprezentantek Stanów Zjednoczonych. Ewelina Marcisz oraz Urszula Łętocha nie zdołały znaleźć się w najlepszej trzydziestce (odpowiednio 43 i 63. miejsce).

U panów po raz kolejny ze świetnej strony pokazał się Johannes Klaebo, wygrywając sobotnie eliminacje. Norweg na mecie wyprzedził Francuza Lucasa Chanavat (+1,27) oraz Włocha Federica Pellegrino (+1,73). Awans, po raz pierwszy w tym sezonie, uzyskał Maciej Staręga. Polak uzyskał 29. rezultat. Kamil i Dominik Bury nie awansowali do dalszej rywalizacji (76 i 90. miejsce).

Wyniki eliminacji kobiet

Wyniki eliminacji mężczyzn

Źródło: fis-ski.com

 

Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.