PŚ w Davos: Dominacji Johaug ciąg dalszy, podium norwesko-amerykańskie

Therese Johaug wygrała kolejny bieg sezonu Pucharu Świata 2019/2020. Tym razem najlepsza była w rywalizacji na 10 km stylem dowolnym w Davos. Na podium znalazły się także druga z Norweżek Heidi Weng oraz Amerykanka Jessica Diggins. Polki nie startowały.

Therese Johaug w biegu na 10 km kilometrów techniką dowolną rozgrywanym w szwajcarskim Davos potwierdziła swoją dominację na dystansach. Na cztery takie biegi Norweżka odniosła czwarte zwycięstwo. Drugie miejsce zajęła powracająca do wysokiej formy Heidi Weng. Triumfatorka klasyfikacji generalnej Pucharu Świata 2016/2017 i 2017/2018 straciła 30,6 s do najlepszej dziś Johaug. Blisko rozdzielenia reprezentantek Norwegii była Jessica Diggins. Amerykanka na mecie zanotowała jednak stratę 36,4 s i uplasowała się na trzeciej lokacie. O podium przez cały dzisiejszy bieg walczyły także Finka Krista Parmakoski i Austriaczka Therese Stadlober. Ostatecznie ta druga została sklasyfikowana tuż za czołową trójką ze stratą blisko 50 sekund. Medalistka olimpijska i świata zanotowała 53,6 sekundy i zamknęła czołową piątkę dzisiejszych zawodów.

Szósta bieg łyżwą ukończyła druga z reprezentantek Finek Kerttu Niskanen. Po raz kolejny solidną postawę pokazała Czeszka Katerina Razymova, która zajęła siódme miejsce. Ósma była niedoświadczona i nieznana na arenie międzynarodowej Norweżka Magni Smedaas. Dotychczas w Pucharze Świata najwyżej była ona dwudziesta piąta. W czołowej dziesiątce zostały sklasyfikowane także najlepsza ze Szwedek Charlotte Kalla oraz druga z zawodniczek z USA Sadie Maubet Bjoernsen. Na uwagę zasługują również dobre wyniki m.in. Czeszki Petry Novakovej (12 lokata), Francuzki Delphine Claudel (13) czy Kazaszki Waleriji Tyulenewej (16). Polki w Davos nie startowały – w ten weekend rywalizują w Seefeld (ranga FIS). Czołową trójkę klasyfikacji generalnej stanowią te same biegaczki, które dzisiaj stanęły na podium – pierwsza jest Johaug, druga Weng, a trzecia Diggins.

wyniki biegu

źródło: informacja własna

Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.