PŚ w Davos: Bez sensacji w sprincie, zwycięstwa Stiny Nilsson i Johannesa Klaebo

0

fot.svt.se

fot.svt.se

Nie było niespodzianki w rywalizacji w sprincie stylem dowolnym podczas zawodów Pucharu Świata w Davos. Zwycięstwo odnieśli faworyci – Stina Nilsson i Johannes Hoesflot Klaebo.

Stina Nilsson zajęła pierwsze miejsce w porannych eliminacjach, wygrywając je ze sporą jak na ten dystans przewagą. Szwedka swoją dobrą dyspozycję potwierdziła także w ćwierćfinale i półfinale, które również wygrała.

W finale Nilsson stoczyła najtrudniejszą walkę z Maiken Caspersen Fallą. Ostatecznie zwycięsko wyszła z niej reprezentantka Trzech Koron, która po analizie fotokomórki mogła się cieszyć z kolejnego zwycięstwa w karierze. Druga była Falla, a trzecie miejsce przypadło  Kikkan Randall, która dała sygnał, że wraca do dobrej sprinterskiej formy.

Wyniki sprintu kobiet

Sprint mężczyzn wygrał Johannes Hoesflot Klaebo. Norweg, podobnie jak Nilsson, wygrał eliminacje, a potem jak burza przeszedł przez ćwierćfinał i półfinał. W 1/2 Klaebo nie musiał forsować tempo i mógł zebrać siły na decydujący bieg.

W finale 21-letni Klaebo był klasą dla siebie. Norweg od początku do końca kontrolował bieg i odniósł szóste w tym sezonie zwycięstwo (trzecie w sprincie). Na drugim miejscu finiszował Federico Pellegrino, a trzeci był Rosjanin Aleksander Bolszunow.

Pierwsze punkty w sezonie zdobył Maciej Staręga. Polak zajął piąte miejsce w swoim ćwierćfinale i został sklasyfikowany na 22. pozycji w klasyfikacji końcowej biegu.

Wyniki sprintu mężczyzn

W niedzielę w Davos odbędą się biegi na dystansach rozgrywane stylem dowolnym: 10 kilometrów dla pań i 15 kilometrów dla panów.

Źródło: informacja własna 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.