PŚ w Chaux-Neuve: Norwegowie pewnie wygrywają, Polacy na ósmym miejscu

fot. Irek Trawka

Norwegowie mają wspaniały weekend na różnych arenach sportów zimowych na świecie. Do tego dorzucili właśnie zwycięstwo w drużynowych zmaganiach kombinatorów norweskich. Na podium stanęli także Finowie i Niemcy.

Prowadzący po serii skoków Norwegowie nie dali się dogonić rywalom i wygrali w dzisiejszym konkursie drużynowym kombinatorów norweskich. Na trasę wyruszali z przewagą minuty i trzech sekund nad Finami i dwadzieścia cztery sekundy więcej przed Francuzami. Niemcy na czwartym miejscu tracili minutę i czterdzieści trzy sekundy, ale to właśnie oni znów popisali się świetną formą biegową. Ostatecznie wyprzedzili rywali i stracili do Norwegów 13,1 sek. Podium uzupełnili ostatecznie Finowie, którzy także odrobili do liderów. Ich ostateczne strata wyniosła dwadzieścia i pół sekundy.

Do walki o podium nie włączyli się reprezentanci gospodarzy. Francuzi oczywiście także odrobili stratę do Norwegów, ale 48:09,9 sek. to było za mało, aby wyprzedzić chociaż Finów. Na pochwałę zasłużyli dzisiaj nasi reprezentanci, którzy wywalczyli ósme miejsce. Warto jednak powiedzieć, że po skokach plasowaliśmy się na szóstej lokacie. Zabrakło lepszej postawy na trasie, ale wyniki i tak powinien cieszyć, bo w ekipie był debiutujące Wojciech Marusarz.

Pełen wyniki
Wyniki po skokach

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.