PŚ w Chaux-Neuve: Jarl Magnus Riiber wygrał rundę prowizoryczną

16:27, 20.01.2017 Kamil Karczmarek

Już jutro zawody Pucharu Świata w kombinacji norweskiej we francuskim Chaux-Neuve. Dzisiaj odbyły się kwalifikacje czyli runda prowizoryczna. Zwycięzcą został Norweg Jarl Magnus Riiber.

Wracający do pucharowej rywalizacji Jarl Magnus Riiber na skoczni w Chaux-Neuve uzyskał wynik 113 metrów. Norweg skakał z belki numer 12, czyli o 2 platformy niżej od reszty stawki. Mimo niskich not za swoją próbę Riiber wygrał o 34 sekundy z Ericiem Frenzelem. Lider Pucharu Świata skoczył 109,5 metra. Metr bliżej skoczył Austriak Franz-Josef Rehrl, który w rundzie prowizorycznej zajął 3. miejsce. Dla reprezentantów Austrii były to udane kwalifikacje, gdyż tuż za Rehrlem uplasowali się Bernhard Gruber i Mario Seidl.

Po krótkiej przerwie w startach w Pucharze Świata do rywalizacji w Chaux-Neuve przystąpili kombinatorzy z naszego kraju. Polacy awansowali do jutrzejszego konkursu, ale w kwalifikacjach zajęli dalekie miejsca. Paweł Słowiok po skoku na 94 metry uplasował się na 40. pozycji. Adam Cieślar skoczył 91 metrów i zajął 44. lokatę.

Po raz kolejny swoich sił w pucharowej rywalizacji próbuje Hannu Manninen. Legendarny kombinator w Lahti był 18., a dzisiaj w kwalifikacjach zajął 49. miejsce. Do konkursu nie awansowali Samir Mastiew, Hugo Buffard i Alessandro Pittin. Na starcie nie stanęli Martin Zeman i Marjan Jelenko.