PŚ w Carezzy. Świetny występ Aleksandry Król. Polka blisko wygranej

14:21, 15.12.2022 Kamil Karczmarek Aktualizacja: 19:12, 15.12.2022

Aleksandra Król zajęła drugie miejsce w zawodach w snowboardowym slalomie gigancie równoległym we włoskiej Carezzy. Polka pewnie przechodziła przez kolejne rundy, aż w finale przegrała z Holenderką Michelle Dekker.

Screen - Eurosport

Świetne kwalifikacje Kwiatkowskiego

W Carezzy odbyły się pierwsze w tym sezonie zawody Pucharu Świata w slalomie gigancie równoległym. W Winterbergu snowboardziści rywalizowali w slalomie. W porannych kwalifikacjach znakomicie pojechał Oskar Kwiatkowski, który zajął drugie miejsce ze stratą sześciu setnych do Rolanda Fischnallera. Nie awansował Michał Nowaczyk, który był 19. Aleksandra Król zakończyła eliminacje na 11. pozycji i była jedyną Polką w zawodach.

Kwalifikacje kobiet - wyniki

Kwalifikacje mężczyzn - wyniki

Fantastyczna jazda Król, porażka Kwiatkowskiego

W 1/8 finału Aleksandra Król ścigała się z Annamarią Danchą, czyli szóstą zawodniczką kwalifikacji. Reprezentantka Polski na początku przegrywała, ale ostatecznie wyprzedziła Ukrainkę w końcówce i wygrała o 81 setnych sekundy. Niestety, w pierwszej fazie odpadł Oskar Kwiatkowski. Polak spisał się świetnie w kwalifikacjach, ale niezbyt szczęśliwie trafił na Benjamina Karla. Po wyrównanym pojedynku stojącym na wysokim poziomie nasz snowboardzista przegrał o 17 setnych i został sklasyfikowany na 9. miejscu. Dalej walczyła Aleksandra Król. Faza ćwierćfinałowa była pełna niespodzianek i taką sprawiła też Polka. Trzecia w kwalifikacjach Daniela Ulbing zrobiła duży błąd w środkowej części trasy i Król to wykorzystała, wygrywając o cztery dziesiąte sekundy.

Aleksandra Król blisko zwycięstwa

W półfinale zabrakło najwyżej rozstawionych zawodniczek, a Aleksandra Król zmierzyła się z Glorią Kotnik (nr 10). Pomimo problemów w środku trasy polska snowboardzistka dość wyraźnie wygrała ze Słowenką i awansowała do finału. W walce o triumf Polka ścigała się z Michelle Dekker, która walczyła o pierwsze zwycięstwo w karierze. W finałowym wyścigu Aleksandra Król długo prowadziła, ale w samej końcówce została wyprzedzona przez Holenderkę, która odniosła pierwszy triumf w karierze. Drugie miejsce dla Polki jest i tak świetnym rezultatem w początkowej części sezonu. Wśród mężczyzn triumfował Andreas Prommegger po wygranej z Dario Caviezelem w finale.