PŚ w Calgary: Wojciech Chmielewski/Jakub Kowalewski w pierwszej dziesiątce

fot.pap.pl

fot.pap.pl

W nocy polskiego czasu odbyły się pierwsze zawody podczas Pucharu Świata w Calgary. W rywalizacji dwójek 9. miejsce zajęli Wojciech Chmielewski/Jakub Kowalewski. Ponadto dobrze zaprezentowali się Maciej Kurowski i Mateusz Sochowicz.

Regularność była dla dwójki Chmielewski/Kowalewski na torze w Calgary kluczem do zajęcia dla w pierwszej dziesiątce. Nasza najlepsza dwójka w obydwu ślizgach uzyskała dziewiąte wyniki. Nawet czasy przejazdów 43.847 i 43.822 były zbliżone. Warto dodać, że Polacy uzyskali najlepszy czas startu drugiego ślizgu – 1.112. Artur Petyniak/Adam Wanielista w swoim debiucie w zawodach głównych w tym sezonie zajęli 23. miejsce . Polacy wyprzedzili tylko Rosjan Bogdanowa i Miedwiediowa, którzy nie ukończyli drugiego ślizgu.

Toni Eggert/Sascha Benecken potwierdzili, że czują się znakomicie na każdym torze. Niemcy po raz kolejny w tym sezonie wygrali obydwa ślizgi. Mistrzowie świata triumfowali z wynikiem 1:26.875, pokonując o ponad jedną dziesiątą Austriaków Penza/Fischlera i o ponad dwie dziesiąte Niemców Wendla/Arlta.

Wyniki – dwójki

Maciej Kurowski zajął dobre 18. miejsce z wynikiem 1:29.731. Reprezentant Polski utrzymał swoją pozycję, zajmowaną do pierwszym przejeździe. W drugim ślizgu polski saneczkarz utrzymał niewielką przewagą nad zawodnikami, którzy zostali sklasyfikowani tuż za nim. Drugi z Polaków Mateusz Sochowicz nie powtórzył wyniku z Altenbergu, ale może zaliczyć swój wynik do udanych. Polak uplasował się na 26. pozycji, spadając niestety o 10 miejsc względem pierwszego ślizgu.

Wygrał Felix Loch, który był najszybszy w obydwu częściach zmagań. W końcu przebudził się Samuel Edney. Kanadyjczyk zajął 2. miejsce, awansując w drugim ślizgu z czwartego. Reprezentant gospodarzy skorzystał ze słabszych występów Romana Rjepiłowa i Mitchela Malyka.

Wyniki – jedynki mężczyzn

źródło: informacja własna/fil-luge.org

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.