PŚ w Calgary: Niemcy najlepsi w bobslejowych dwójkach, Hermann przerywa złą passę w skeletonie

fot. IBSF- International Bobsleigh & Skeleton Federation

Justin Kripps – dziś drugi (fot. i2.wp.com)

Ostatni weekend bobslejowego Pucharu Świata w tym sezonie to kontynuacja świetnych wyników sportowców z Niemiec. Francesco Friedrich swoim zwycięstwem przypieczętował absolutną dominację w dwójkach, a Mariama Jamanka pokazała, że czwarte miejsce osiągnięte w Lake Placid było tylko wypadkiem przy pracy. Hymn Niemiec grano także po zawodach w skeletonie kobiet.

Francesco Friedrich wygrał ósme zawody Pucharu Świata w dwójkach z rzędu. W tym sezonie okazał się niepokonany. Jednak zwycięstwo na torze w Kanadzie nie przyszło mu łatwo. Z ulubieńcem tamtejszej publiczności, Justinem Krippsem, wygrał o 9 setnych sekundy. Skłąd podium uzupełnił rodak Friedricha, Johannes Lochner. Dopiero szóste miejsce zajął Łotysz Oskars Kibermanis, który w klasyfikacji generalnej sezonu 2018/2019 uplasował się tuż za Friedrichem. Czołową dziesiątkę zamknęli Polacy – Mateusz Luty i Krzysztof Tylkowski. Przełożyło się to na 9. pozycję w klasyfikacji generalnej PŚ, co jest rekordem, jeśli chodzi o polskie bobsleje!

WYNIKI DWÓJEK MĘŻCZYZN

Mariama Jamanka nie dominowała na lodowych torach aż tak bardzo, jak jej kolega z reprezentacji, ale cztery zwycięstwa na 8 startów to również wynik godny podziwu. Ostatnią z wiktorii wywalczyła tej nocy w Calgary, wyprzedzając Amerykankę Elanę Meyers Taylor i Niemkę Stephanie Schneider. Jamanka, której partnerką w bobsleju była Annika Drazek, jako jedyna w obu ślizgach przełamała barierę 57 sekund.

WYNIKI DWÓJEK KOBIET

Tina Hermann trzy sezony temu okazała się najlepszą skeletonistką Pucharu Świata, potem dwukrotnie zajmowała w tym cyklu drugie miejsce. Jej największą bolączką był brak zwycięstwa indywidualnego od lutego 2017 i zawodów w Igls. Doświadczona Niemka przełamała się w Calgary. Zwyciężczynię poprzednich zawodów, Kanadyjkę Mirelę Rahnevą, wyprzedziła o 13 setnych sekundy. Trzecie miejsce zajęła Brytyjka Laura Deas. Prowadzenie w klasyfikacji generalnej utrzymała piąta dziś Rosjanka Elena Nitkina.

WYNIKI SKELETONU KOBIET

Konkurencje przewidziane do rozegrania dzisiejszej nocy to skeleton mężczyzn i męskie bobslejowe czwórki. Szczególnie ciekawa wydaje się rywalizacja skeletonistów – Rosjanin Aleksander Tretiakow ma w klasyfikacji generalnej 39 punktów przewagi nad Koreańczykiem Yungbinem Sunem. W razie wpadki (jaką byłoby zajęcie piątej lub niższej lokaty) Tretiakow może utracić zwycięstwo w tegorocznym cyklu.

źródło: ibsf.org/inf. własna

 

 

 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.