PŚ w bobslejach: Awans Lutego po życiowym sukcesie

fot. PZBiS

fot. PZBiS

Mateusz Luty/Krzysztof Tylkowski zajęli w Konigssee historyczne 7. miejsce na zawodach Pucharu Świata. Tym samym polski pilot awansował na tę samą lokatę w klasyfikacji generalnej dwójek.

Mistrzostwa Europy w Konigssee były przełamaniem dla dwójki Luty/Tylkowski. Wcześniej Polacy plasowali się trzykrotnie na 11. miejscu. Fantastyczny rezultat w ostatnich zawodach przyniósł Lutemu spory zaszczyt punktowy do klasyfikacji generalnej. Za 7. lokatę reprezentant Polski zdobył 168 punktów i z dorobkiem 576 punktów zajmuje 7. miejsce w klasyfikacji. Czwarte zwycięstwo w sezonie odniósł Francesco Friedrich. Niemiec jest liderem z maksymalną liczbą punktów. Drugi jest Oskars Kibermanis, a trzeci Nico Walther.

W klasyfikacji generalnej czwórek Mateusz Luty zajmuje 20. miejsce z dorobkiem 176 punktów. Taki wynik powinien cieszyć, gdyż Polacy nie startowali w Winterbergu. Na plus jest także 16. pozycja w zawodach w Konigssee. Tutaj również prowadzi Francesco Friedrich. Jednak jego przewaga nie jest zbyt duża. Po piętach depczą mu mistrz Europy Johannes Lochner i Oskars Kibermanis. Wśród kobiet liderką jest Mariama Jamanka, która w Konigssee wygrała Puchar Świata i została mistrzynią kontynentu. Niemka w generalce wyprzedza swoje rodaczki Stephanie Schneider i Annę Koehler.

Klasyfikacja generalna PŚ

źródło: informacja własna/ibsf

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.