PŚ w biegach: Therese Johaug bezkonkurencyjna na drugim etapie

fot: topputstyr.com
fot: topputstyr.com

Therese Johaug okazała się najlepsza w biegu na 5 kilometrów stylem dowolnych w ramach cyklu Ruka Triple. Norweżka wyprzedziła dwie Szwedki – Charlotte Kallę i Idę Ingemarsdotter.

Wczorajszy sprint nie był udany dla Johaug, bowiem odpadła już na etapie ćwierćfinału. W związku z tym Norweżka miała więcej czasu na regenerację i bardzo dobrze ten czas spożytkowała. Na trasie dzisiejszego biegu prowadziła już od pierwszego punktu pomiarowego, a z każdym kolejnym kilometrem jej przewaga rosła. Johaug prezentowała dobry, równy rytm z którym nie poradziła sobie żadna rywalka. Drugie miejsce zajęła Charlotte Kalla, która także zrehabilitowała się za niepowodzenia we wczorajszym sprincie stylem klasycznym. Szwedka straciła do Norweżki 17,6 sek co na tak krótkim dystansie jest sporą różnicą. Ostatnia pozycja na podium należała do innej reprezentantki Trzech Koron, Idy Ingemarsdotter. Szwedzka sprinterka zaskoczyła wszystkich swoją dyspozycją, ale zasłużenie znalazła się w najlepszej trójce (+25,4 sek). Dotychczasowa liderka cyklu Maiken Caspersen Falla zajęła odległe, 25. miejsce ze stratą prawie minuty.
Jedyna Polka startująca w zawodach, Justyna Kowalczyk, która przed rozpoczęciem cyklu w Kuusamo zmagała się z przeziębieniem, tym razem także nie znalazła się w czołówce. Biegaczka z Kasiny Wielkiej zajęła 29. miejsce, czyli identyczne jakie we wczorajszym sprincie. Jej strata do zwyciężczyni wyniosła +52,2 sek.

Pełne wyniki biegu na 5 kilometrów stylem dowolnym kobiet

Jutro przed biegaczkami ostatni etap Ruka Triple, czyli bieg pościgowy na 10 kilometrów stylem klasycznym. Zawodniczki ruszą z różnicami czasowymi zachowanymi po dwóch biegach w Kuusamo.

Źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.