PŚ w biegach: Szwedki i Włosi najlepsi w sprintach drużynowych

fot: zimbio.com
fot: zimbio.com

Reprezentacja Szwecji wśród pań i Włoch wśród panów wygrała w sprintach drużynowych podczas Pucharu Świata w słoweńskiej Planicy. Obie drużyny zapewniły sobie zwycięstwo na ostatnich zmianach.

Sprint K:

W rywalizacji pań dość długo liczyło się kilka zespołów, które wykruszały się na kolejnych zmianach. Jako pierwsze odpadły Włoszki i Słowenki, nieco później drugi zespół norweski. Na przedostatnim odcinku tempo było już na tyle mocne, że w grze o zwycięstwo zostały tylko Norwegia I i Szwecja I, które w swoim składzie miały najmocniejsze sprinterki. Ostatnią zmianę koncertowo rozegrała Stina Nilsson. Zwyciężczyni wczorajszego sprintu zostawiła dużo sił na decydujące metry i nie miała problemów z odstawieniem Astrid Jacobsen.

Na najniższym stopniu podium uplasowały się Niemki, które miały bezpieczną przewagę nad pozostałymi sztafetami, ale nie miały szans na to, aby powalczyć o coś więcej z Norweżkami.

Wyniki sprintu drużynowego

Sprint M:

Rywalizacja mężczyzn, jak można było się tego spodziewać, była dużo bardziej wyrównana. Wszystkie reprezentacje do ostatniej pętli liczyły się w walce o zwycięstwo. Na trasie wiele się działo, zespoły zmieniały się na prowadzeniu i trudno było określić kto ma największe szanse na triumf. Na ostatnich metrach decydującego okrążenia w rywalizacji o pierwsze miejsce liczyły się tylko dwie drużyny: Włochy I i Francja I.

Jako pierwszy zaatakował reprezentant Trójkolorowych Baptiste Gros, ale nie udało mu się utrzymać prowadzenia. Decydujący szturm przeprowadził Federico Pellegrino. Włoch, który jest obecnie najlepszym sprinterem w technice dowolnej, nie miał kłopotów z utrzymaniem kilku sekund zapasu, który uzyskał. Drugie miejsce przypadło Francji I. Les Bleus mieli jednak podwójne powody do radości, bowiem trzecią lokatę zajęła Francja II w składzie Chauvin, Jouve.

Polacy odpadli w eliminacjach i zostali sklasyfikowani na 20. pozycji.

Wyniki sprintu drużynowego

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.