PŚ w biegach: Norweski dublet na inaugurację

fot: fis-ski.com
fot: fis-ski.com

Mistrzyni olimpijska w sprincie z Sochi Maiken Capersen Falla oraz nieznany na arenie międzynarodowej Sondre Turvoll Fossli wygrali sprinty stylem klasycznym w ramach Ruka Triple w Kuusamo.

PŚ w biegach (K):

Norweżka Maiken Caspersen Falla najlepsza była już w porannych eliminacjach. W biegu ćwierćfinałowym pokazała się ze świetnej strony i wygrała go z najlepszym czasem ze wszystkich pięciu ćwierćfinałów. Mistrzyni olimpijska z Sochi była także najlepsza w półfinale i w decydującym biegu, w którym wyprzedziła Szwedkę Stinę Nilsson (+0,26 sek) i swoją rodaczkę Ragnhild Hagę (+1,08 sek). Faworytki całego Pucharu Świata, czyli Charlotte Kalla i Therese Johaug nie weszły do półfinałów. Jedyna Polka w stawce, Justyna Kowalczyk, zajęła ostatnią pozycję w swoim biegu ćwierćfinałowym i w końcowym rozrachunku znalazła się na 29. pozycji.

Wyniki finału sprintu kobiet:

 1. Maiken Caspersen Falla (Norwegia) – 2:58,23 sek
 2. Stina Nilsson (Szwecja) +0,26 sek
 3. Ragnhild Haga (Norwegia) +1,08 sek
 4. Ingvild Flugstad Oestberg (Norwegia) +2,85 sek
 5. Ida Ingemarsdotter (Szwecja) +5,89 sek
 6. Heidi Weng (Norwegia) +7,83 sek

Pełne wyniki sprintu stylem klasycznym kobiet

PŚ w biegach (M):

Rywalizację mężczyzn wygrał mało znany Sondre Turvoll Fossli z Norwegii, który do tej pory tylko raz stawał na podium pucharu świata i to właśnie w… Kuusamo w ubiegłym sezonie. Norweg od początku zawodów biegał bardzo równo i cały czas trzymał się w granicach pierwszej-drugiej pozycji, co umożliwiało mu atak na finiszu. W biegu finałowym 22-latek ze Skandynawii okazał się lepszy od dużo bardziej utytułowanych i doświadczonych rywali, a mianowicie Eirika Brandsdala (+1,03) i Pettera Northuga (+1,65 sek). Co ciekawe, identyczne podium miało miejsce w Kuusamo w sezonie 2014/2015, ale wtedy panowie zamienili się miejscami, a najlepszy był Eirik Brandsdal. Polacy odpadli już na etapie eliminacji.

Wyniki finału sprintu mężczyzn:

 1. Sondre Turvoll Fossli (Norwegia) – 2:33,07 sek
 2. Eirik Brandsdal (Norwegia) +1,03 sek
 3. Petter Northug (Norwegia) +1,65 sek
 4. Andrew Newell (USA) +2,76 sek
 5. Teodor Peterson (Szwecja) +3,72 sek
 6. Emil Joensson (Szwecja) +22,12 sek

Pełne wyniki sprintu stylem klasycznym mężczyzn

Źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.