PŚ w biegach: Norweska dominacja w sztafetach

fot. dagbladet.no
fot. dagbladet.no

Reprezentacja Norwegii, zarówno wśród pań jak i panów, zdominowała rywalizację sztafet podczas zawodów Pucharu Świata w Lillehammer. Zwłaszcza męskie sztafety pokazały, że są naprawdę mocne i zajęły całe podium.

Sztafeta kobiet:

Do walki o zwycięstwo przystąpiło dwanaście sztafet. Na starcie zabrakło Polek, z których w tym sezonie startuje tylko Justyna Kowalczyk, ale najbardziej utytułowana z Biało-Czerwonych w tym czasie biegła w maratonie narciarskim La Sgambeda. Faworytkami rywalizacji były Norweżki z Heidi Weng i Therese Johaug na czele. Gospodynie w stu procentach wywiązały się ze swojego zadania i nie miały problemów z tym, aby dowieźć zwycięstwo do końca. Sprawę na drugiej zmianie załatwiła Ingvild Flugstad Oestberg, która oderwała się od rywalek i znacząco ułatwiła sprawę swoim koleżankom z kadry. Drugą pozycję zajęły świetnie dysponowane tego dnia Finki. Co prawda na ostatniej zmianie słabo spisała się Anne Kylloenen, ale wcześniej wypracowana przewaga wystarczyła, aby dowieźć drugie miejsce do mety. Podium uzupełniły Amerykanki dzięki fantastycznej postawie Jessici Diggins, która na zmianie stylem łyżwowym miała czas gorszy jedynie od Therese Johaug.

Pełne wyniki sztafety kobiet

Sztafeta mężczyzn:

Jeszcze większego wyczynu dokonali Norwegowie, którzy zajęli wszystkie miejsca na podium. Zwyciężyła Norwegia I przed Norwegią III i Norwegią II. Zwycięstwo pierwszej drużynie gospodarzy zapewnił lider klasyfikacji generalnej Martin Johnsrud Sundby, który wypracował bezpieczną przewagę. Gwiazdor Norwegów, Petter Northug nie miał problemów z tym, aby dowieźć zwycięstwo do końca. Na ostatnich metrach mógł jeszcze zwolnić, aby celebrować zwycięstwo. Skorzystali na tym pozostali biegacze, którzy nieco zbliżyli się do najlepszej tego dnia sztafety. Czwartą i piątą pozycję zajęły sztafety z Rosji, które można uznać za najlepsze z reszty świata. Mały brązowy medal można przyznać Włochom, którzy byli najlepsi z jednoosobowych reprezentacji. Polacy uplasowali się na 16. miejscu.

Pełne wyniki sztafety mężczyzn

Źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.