PŚ w biegach: Maiken Caspersen Falla i Sergey Ustiugov najlepsi w Kanadzie

fot: zimbio.com
fot: zimbio.com

Maiken Caspersen Falla wygrała sprint stylem dowolnym w Gatineau, pierwszy etap Ski Tour Canada. Norweżka została pierwszą w historii liderką tego cyklu.

Mistrzyni olimpijska z Soczi jest ostatnio w wyśmienitej formie. Norweżka, która prowadzi w klasyfikacji generalnej sprintu, do Kanady przyjechała jako faworytka i wywiązała się ze swojej roli. Falla nie dała szansy konkurentkom od ćwierćfinałów i cały czas notowała jedne z najlepszych rezultatów.

Dla mistrzyni olimpijskiej to czwarte z rzędu zwycięstwo w sprintach w tym sezonie Pucharu Świata. Dzięki niemu powiększyła swoją przewagę nad drugą w dzisiejszych biegach Stiną Nilsson. Podium uzupełniła Jessica Diggins.

Jedyna Polka startująca w zawodach, Justyna Kowalczyk, odpadła w eliminacjach i została sklasyfikowana na 51. miejscu.

Wyniki

Sprint M:

W rywalizacji mężczyzn najlepszy okazał się być Sergey Ustiugov, który w eliminacjach uplasował się na trzecim miejscu. Rosjanin wyprzedził Richarda Jouve i Simeona Hamiltona.

Reprezentant Rosji wygrał swój bieg ćwierćfinałowy, a półfinał zakończył na drugim miejscu, które pozwoliło mu awansować do decydującej rozgrywki.

W finale, po pasjonującym finiszu, Rosjanin ograł swoich rywali i odniósł zasłużone zwycięstwo. Bieg w Kanadzie był jednak jednym z najbardziej pasjonujących w tym sezonie, bowiem trzech biegaczy na podium dzieliło zaledwie… 0,09 sek.

Maciej Staręga odpadł w ćwierćfinale i został sklasyfikowany na 23. miejscu.

Jutro przed biegaczkami i biegaczami biegi pościgowe.

Wyniki sprintu mężczyzn

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.