PŚ w biegach: Maciej Staręga powalczy w Sprint Tourze [aktualizacja]

fot. M. Rudzińska

fot. M. Rudzińska

Tylko Maciej Staręga i Kamil Bury znaleźli się w kadrze reprezentacji Polski na rozpoczynający się w sobotę w Québecu Sprint Tour. Nasi biegacze w weekend będą startować w Kanadzie, a potem przeniosą się do amerykańskiego Minneapolis, aby walczyć o jak najwyższą lokatę w pierwszym w historii Pucharu Świata Sprint Tourze.

Sezon 2019/2020 w biegach narciarskich powoli dobiega końca. Do rozegrania pozostały trzy biegi sprinterskie (dwa w Québecu i jeden w Minneapolis) oraz dwa dystansowe i sztafeta mieszana w Canmore, która zakończy zmagania najlepszych zawodników świata. Z grona reprezentantów Polski do Kanady i USA na zmagania sprinterów udadzą się Maciej Staręga i Kamil Bury, którzy wystartują w pierwszym w historii Pucharu Świata Sprint Tourze. Zawody rozpoczną się w sobotę od sprintu stylem klasycznym, dzień później rywalizacja będzie toczyła się stylem dowolnym, a we wtorek biegacze i biegaczki będą rywalizowali w amerykańskim Minneapolis – także łyżwą.

Polski Związek Narciarski poinformował na Twitterze, że z powodu problemów zdrowotnych za ocean nie poleci ostatecznie Kamil Bury. W efekcie w Sprint Tourze wystąpi jedynie Maciej Staręga.

Za zwycięstwo na każdym etapie przewidziano pięćdziesiąt punktów do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Triumf w całej imprezie zagwarantuje z kolei dwieście “oczek”.

Program zawodów w Québecu:
14.03.2020, sobota
– 15:50 – kwalifikacje sprint C
– 18:20 – finały
15.03.2020, niedziela
– 15:45 – kwalifikacje sprint F
– 18:15 – finały
Program zawodów w Minneapolis:
17.03.2020, wtorek
– 20:15 – kwalifikacje sprint F
– 22:45 – finały
Źródło: PZN