fot: zimbio.com
fot: zimbio.com

Maiken Caspersen Falla wygrała bieg sprinterski stylem klasycznym w Drammen. Drugie miejsce zajęła Ingvild Flugstad Østberg, a trzecie Natalia Matveeva.

W eliminacjach środowych sprintów najlepsza była Østberg, która o ponad trzy sekundy wyprzedziła Kristę Parmakoski.

Norweżka trafiła do wymagającego ćwierćfinału w którym mierzyła się ze Stiną Nilsson czy Moną-Liisą Nousiainen znaną bardziej pod nazwiskiem Malvalehto. Østberg nie miała jednak problemów z wygraniem rywalizacji i z najlepszym czasem wszystkich ćwierćfinałów awansowała do półfinałów.

Ingvild Flugstad Østberg była najlepsza także w półfinale. Reprezentantka gospodarzy od samego początku narzuciła wysokie tempo i nie miała kłopotów z utrzymaniem swojej przewagi. Drugi półfinał był za to popisem Maiken Caspersen Falli.

Finał przyniósł norweskim kibicom bardzo dużo emocji.Do ostatniego metra o zwycięstwo walczyły Ingvild Flugstad Østberg i Maiken Caspersen Falla. Więcej sił na finisz zachowała jednak mistrzyni olimpijska z Soczi, która wyprzedziła Østberg na charakterystycznym dla zawodów w Drammen podbiegu. Na trzecim miejscu zawody ukończyła Stina Nilsson, która została jednak przesunięta na szóstą lokatę.

Dla Falli to trzecie z rzędu zwycięstwo w tej norweskiej miejscowości.

Justyna Kowalczyk odpadła w porannych eliminacjach. Polka została sklasyfikowana na 48. miejscu.

Wyniki sprintu

Sprint M:

Rywalizację mężczyzn zdominowali reprezentanci gospodarzy. Pierwsze miejsce zajął Petter Northug. Gwiazdor reprezentacji Norwegii pokazał się z bardzo dobrej strony przed własną publicznością i nie dał żadnych szans swoim rywalom.

Druga lokata przypadła kolejnemu Norwegowi. Ola Vigen Hattestad wracający do rywalizacji po dłuższej przerwie pokazał, że należy się z nim liczyć. Na trzecim miejscu zawody ukończył Eirik Brandsdal.

Wyniki sprintu mężczyzn

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.