PŚ w biathlonie: Zwycięstwo Hildebrand w sprincie, słaby występ Polek

15:34, 08.01.2016 Daniel Topczewski Aktualizacja: 15:42, 08.01.2016

Hildebrand (Viessmann-sports.com)

Franziska Hildebrand wygrała bieg sprinterski podczas Pucharu Świata w Ruhpolding. Niemka wyprzedziła Gabrielę Soukalovą rzutem na taśmę. Trzecie miejsce przypadło Kaisie Makarainen. Nie najlepiej spisały się Polki, które zajęły lokaty...

Niemieccy kibice po biegu sprinterskim mężczyzn nie mieli zbyt dużo powodów do zadowolenia. Humor poprawiły im biathlonistki z tego kraju, które świetnie spisały się na stadionie w Ruhpolding. Triumfatorka piątkowych zawodów od początku rywalizacji utrzymywała się w czołówce i po pierwszym strzelaniu plasowała się na trzeciej pozycji z minimalną stratą do prowadzącej Soukalovej. Reprezentantka gospodarzy trochę wolniej pobiegła drugą rundę biegową i na ostatnią pętlę ruszała ze stratą pięciu sekund do Czeszki. Końcowe metry dużo lepiej poszły jednak Hildebrand, która odrobiła całą stratę i wyprzedziła Soukalovą o 0,3 sek. Trzecie miejsce przypadło Kaisie Makarainen. Finka, która słynie z fantastycznego biegu tym razem była wolniejsza od swoich rywalek i mimo tego, że odrobiła część strat, nie udało jej się triumfować.

Fenomenalnie na trasie spisała się Laura Dahlmeier. Niemka jako jedyna z czołowej ósemki pomyliła się na strzelnicy, ale na dystansie była niemal nie do zatrzymania. 22- latka z Garmich-Partenkirchen straciła do Hildebrand 2,8 sekundy. Dahlmeier wyprzedziła w biegu drugą Hildebrand o ponad 17 sekund, co przy bezbłędnym strzelaniu dałoby jej zwycięstwo.

Słabo spisały się Polki, które uplasowały się w trzeciej dziesiątce. Krystyna Guzik była 24., Magdalena Gwizdoń 25., a Monika Hojnisz 27. Weronika Nowakowska zaprezentowała się jeszcze gorzej. Biathlonistka z Dusznik-Zdroju ukończyła zawody na 44. pozycji. Najsłabiej pobiegła Kamila Żuk, która z czterema rundami karnymi była 89.