PŚ w biathlonie: Zwycięstwo Dorin-Habert, dobre występy Polek

FOT: zimbio.com
FOT: zimbio.com

Francuzka Marie Dorin-Habert wygrała sprint podczas biathlonowego Pucharu Świata w słoweńskiej Pokljuce. Podium uzupełniły Niemki: Laura Dahlmeier i Franziska Hildebrand. Dobrze zaprezentowały się polskie biathlonistki.

Dorin-Habert od samego początku trzymała się w czołówce klasyfikacji generalnej i idealnie rozłożyła siły na trzech pętlach. Po pierwszym, bezbłędnym strzelaniu utrzymywała się wśród najlepszych i mogła spokojnie zaatakować na ostatnim okrążeniu. Na 2,5 kilometra przed metą Francuzka miała pięć sekund straty do prowadzącej po drugim strzelaniu Laury Dahlmeier, ale udało jej się zachować więcej sił. Po świetnych finiszowych metrach Marie Dorin-Habert mogła się cieszyć z trzeciego zwycięstwa w karierze, ale po raz pierwszy miało to miejsce podczas Pucharu Świata. Do tej pory wygrywała tylko na mistrzostwach świata w fińskim Kontiolahti.

Druga pozycja należała do, także bezbłędnej, Laury Dahlmeier z Niemiec. Młoda biathlonistka z Garmisch-Partenkirchen, która do rywalizacji wróciła dopiero w zeszłym tygodniu w Hochfilzen, potwierdziła swoją wysoką formę. Straciła tylko sekundę do triumfatorki, ale zaprezentowała się z bardzo dobrej strony na ostatniej pętli.

Trzecie miejsce należało do kolejnej Niemki. Franziska Hildebrand potwierdziła swoją świetną formę na strzelnicy i po raz kolejny była bezbłędna. Doświadczona biathlonistka straciła do triumfatorki tylko 13 sekund i przed biegiem pościgowym jest w bardzo dobrej sytuacji. Czwarte miejsce zajęła następna bezbłędna zawodniczka – Veronika Vitkova z Czech.

Polki pokazały się z dobrej strony. Najlepsza z nich była Krystyna Guzik, która miała nawet szanse na podium, ale spudłowała na drugim strzelaniu. Reprezentantka Biało-Czerwonych straciła do triumfatorki z Francji niewiele ponad 40 sekund. Monika Hojnisz zajęła 11. miejsce (+48,2 sek), a Magdalena Gwizdoń 14. (+57 sek). Dużo słabiej spisała się Weronika Nowakowska. Liderka polskiej kadry spudłowała czterokrotnie i zajęła odległą, 74. pozycję. Debiutantka Kamila Żuk była tuż za Nowakowską.

Wyniki sprintu kobiet

Źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.