PŚ w Berlinie: Nogal piąty, a Bródka tuż za nim na 1000 metrów

23:05, 28.01.2017 Aneta Kosiura

Bródka fot: onet.pl

W grupie B na dystansie 1000 metrów dobre piąte i szóste miejsce zajęli Artur Nogal oraz Zbigniew Bródka.

Natalia Czerwonka podczas biegu na 1500 metrów uplasowała się na 11. pozycji ze stratą 2,77 sekundy do zwyciężczyni Ireen Wust, która dotarła na metę z czasem 1:55.85. Drugie miejsce zajęła kolejna z Holenderek Marrit Leenstra (+0,27 sek.). Ostatnie miejsce na podium wywalczyła pochodząca z Czech Martina Sablikova (+0,51 sek.). Tuż za najlepszą trójką sklasyfikowana została Rosjanka Yekaterina  Shikhova (+1,27 sek.), a piąta była Heather  Bergsma (+1,39 sek.). Pozostałe reprezentantki Polski sklasyfikowane zostały na odległych pozycjach. Katarzyna  Bachleda-Curus była 16. (+4,56 sek.), Luiza  Zlotkowska 17. (+4,64 sek.), a Katarzyna  Woźniak 19. (+5,42).

Jeśli chodzi o rywalizacje mężczyzn na 1000 metrów, najlepszym okazał się być Holender Kjeld  Nuis, który ukończył bieg z czasem 1:08.25. Tuż za nim uplasował się jego kolega z reprezentacji Kai  Verbij ze stratą 0,59 sekundy. Trzecie miejsce wywalczył Norweg Håvard Holmefjord  Lorentzen (+0,78 sek.), a tuż poza podium sklasyfikowany został Shani Davis (+0,96 sek.). Reprezentanci Polski również na tym dystansie nie brylowali. Najlepszym z nich był 15. Sebastian Klosinski (+2,06 sek.), a Piotr Michalski zajął ostatnie 20. miejsce (+4,40 sek.).

Źródło: isu.org