PŚ w Bad Gastein. Aleksandra Król odpadła w ćwierćfinale po dwóch upadkach

fot. PZN

Aleksandra Król z kolejnym dobrym występem w zawodach Pucharu Świata. Polka dotarła do najlepszej ósemki. W ćwierćfinale była teoretycznie mocniejsza, ale dwa razy zaliczyła blisko kontakt ze śniegiem i odpadła. W rywalizacji kobiet triumfowała Daniela Ulbing.

fot. PZN

Daniela Ulbing okazała się najlepsza podczas pierwszych w tym roku zawodów Pucharu Świata w snowboardzie alpejskim. Austriaczka w finale mierzyła się ze swoją rodaczką Claudią Riegler. Na trzecie miejsce w slalomie równoległym zasłużyła we wtorek Szwajcarka Ladina Jenny, która w małym finale była lepsza od swojej koleżanki z kadry Jessici Keiser.

Dobry występ Aleksandry Król

Przez eliminację przebrnęła we wtorek Aleksandra Król. Polka zajęła w nich 15. miejsce. W 1/8 finału mierzyła się z mocną Julią Zogg. Biało-czerwona okazałą się lepsza o ponad pół sekundy. W ćwierćfinale niestety dwukrotnie Król zaliczyła upadek i to Keiser cieszyła się z awansu. Polka zakończyła natomiast na ósmym miejscu.

W zawodach mężczyzn wygrał Włoch Maurizio Bromolini, za którego plecami uplasowali się Alexander Payer i Stefan Baumeister. Polacy odpali w kwalifikacjach. Michał Nowaczyk był trzydziesty drugi, a Oskar Kwiatkowski został zdyskwalifikowany.

Pełne wyniki:  kobiety | mężczyźni

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj