PŚ w Antholz: Zwycięski Szypulin

16:03, 20.01.2017 Mateusz Król

Anton Szypulin wygrał dzisiejsze zawody biathlonowe mężczyzn w włoskim Antholz. Kolejne miejsca na podium zajęli Martin Fourcade oraz Serhij Semenow.

Anton Szypulin wygrał dzisiejszy bieg indywidualny mężczyzn na 20 km z czasem wynoszącym 51:19.1 sekundy. Rosjanin zanotował jedno pudło podczas czterech wizyt na strzelnicy. Było to dla niego dziewiąte zwycięstwo w karierze - pierwsze odniesione podczas biegu indywidualnego. Kolejny na mecie z dwiema doliczonymi minutami zameldował się Martin Fourcade. Francuz zanotował po jednym pudle podczas drugiego i trzeciego strzelania do zwycięzcy tracąc 41 sekund. Na najniższym stopniu podium stanął, Serhij Semenow. Ukrainiec na mecie był o 56.8 sekundy gorszy od dzisiejszego triumfatora- raz myląc się na strzelnicy.Na uwagę zasługuje wysokie czwarte miejsce Ole Einara Bjørndalen`a. Dla Norwega był to najlepszy wynik w tegorocznej edycji Pucharu Świata. Warto zwrócić uwagę na fakt, iż żaden zawodnik z pierwszej "10" dzisiejszych zawodów nie był bezbłędny.

Najlepszy z Polaków Grzegorz Guzik, miał doliczone do swojego wyniku trzy karne minuty. Pozwoliło mu to zająć 66 lokatę. Do zwycięzcy Guzik stracił 06:22.5 sekundy. Pozostali Biało - Czerwoni Łukasz Szczurek oraz Mateusz Janik znaleźli się odpowiednio na 77 i 102 miejscu.