PŚ w Altenbergu: Zwycięstwa Julii Taubitz i rosyjskiej sztafety

fot. Brasil Zero Grau

fot. Brasil Zero Grau

W Altenbergu zakończyła się kolejna runda Pucharu Świata w saneczkarstwie. W jedynkach kobiet najlepsza była Julia Taubitz. W sztafecie Niemcy musieli uznać wyższość Rosjan. Polacy dzisiaj nie startowali.

Ostatniego dnia zmagań w Altenbergu rozegrano jedynki kobiet i zawody drużynowe. Wśród pań najlepsza okazała się Julia Taubitz. Niemka uzyskała najlepsze czasy w dwóch ślizgach. Druga Tatjana Iwanowa straciła do niej 172 tysięczne, więc zwycięstwo Taubitz było niezagrożone. Trzecie miejsce zajęła Andrea Voetter. Reprezentantka Włoch na półmetku była piąta, ale ostatecznie awansowała o dwie lokaty i do zwyciężczyni straciła 383 tysięczne.

Wyniki – jedynki kobiet

Do Altenbergu z polskiej kadry przyjechali tylko reprezentanci w jedynkach mężczyzn. Tym samym na starcie zabrakło polskiej sztafety, a drużyn wystartowało 12. Ze względu na słaby występ w Igls dość szybko na starcie pojawili się Rosjanie. Tatjana Iwanowa, Siemion Pawliczenko i dwójka Aleksandr Denisow/Władysław Antonow z wynikiem 2:22,517 objęli prowadzenie i nie oddali go do końca zawodów. Najbliżej wyprzedzenia ich byli Niemcy (Julia Taubitz, Felix Loch i Toni Eggert/Sascha Benecken), którzy przegrali tylko o 13 tysięcznych. Trzecie miejsce ze stratą ponad dziesiątej części sekundy zajęli Włosi w składzie: Andrea Voetter, Dominik Fischnaller i Emanuel Rieder/Simon Kainzwaldner.

Wyniki – zawody drużynowe

źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.