PŚ w Altenbergu: Ostatnia w sezonie rywalizacja dwójek i jedynek mężczyzn [lista startowa]

fot. sportschau.de

fot. sportschau.de
fot. sportschau.de

Z udziałem dwójki Wojciech Chmielewski/Jakub Kowalewski i Macieja Kurowskiego odbędą się jutro ostatnie zmagania w sezonie w dwójkach i jedynkach mężczyzn.

O dobre zakończenie sezonu postarają się Wojciech Chmielewski i Jakub Kowalewski, którzy mają jeszcze szanse na miejsce w czołowej “10” Pucharu Świata. Polacy wystartują z numerem 15. Druga polska dwójka Artur Petyniak/Adam Wanielista wystartuje z numerem 4. Zwycięzcy Pucharu Narodów Aleksander Denisiew/Władisław Antonow wystartują z numerem 12. Wśród faworytów należy wskazać również Kanadyjczyków Tristiana Walkera/Justina Snitha, którzy wystartują z numerem 13. Pewne jest, że w końcowej klasyfikacji generalnej 1. miejsce zajmą Toni Eggert/Sascha Benecken (numer 23). Drugie miejsce zapewnione mają Tobias Wendl/Tobias Arlt (numer 19). O trzecie miejsce w Pucharze Świata rywalizować będą Matthew Mortensen/Jayson Terdiman (numer 21) i Robin Geueke/David Gamm (numer 24).

Lista startowa – dwójki

W Pjongczangu Maciej Kurowski zajął 11. miejsce, tym samym osiągnął swój najlepszy wynik w karierze. Polski saneczkarz lubi startował w Altenbergu, więc może powalczyć nawet o miejsce w czołowej “10”. Reprezentant Polski wyruszy na trasę jako 11. Zwycięzca w Pjongczangu wystartuje z numerem 25. Bardzo blisko zwycięstwa w klasyfikacji generalnej jest Roman Rjepiłow (numer 31). O drugie miejsce, a nawet teoretycznie o pierwsze powalczą Semen Pawliczenko (numer 32), Wolfgang Kindl (numer 28) i Felix Loch (numer 27).

Lista startowa – jedynki mężczyzn

źródło: fil-luge.org

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.