PŚ w Altenbergu: Alexander Tretiakow i Elena Nikitina najlepsi w skeletonie

fot. The Globe and Mail

fot. The Globe and Mail

Za nami pierwsze w tym roku konkursy w Pucharze Świata skeletonistów i skeletonistek. Zarówno w rywalizacji mężczyzn, jak i kobiet, ze zwycięstwa cieszyli się kibice rosyjscy. 

Alexander Tretiakow okazał się najlepszy w rywalizacji skeletonistów w Altenbergu. Reprezentant Rosji w obu ślizgach był najlepszy i uzyskał czas łączny 1:55.09. Na drugiej lokacie uplasował się zdobywca Pucharu Świata ubiegłej zimy Sungbin Yun. Koreańczyk stracił do pierwszego miejsca 0,57 sek. Podium uzupełnił kolejny z reprezentantów Rosji. Nikita Tregubow przegrał ze swoim rodakiem o 0,84 sek. Na czwartym miejscu uplasował się reprezentant gospodarzy Christopher Grotheer.

Pełen wyniki

W rywalizacji kobiet również dwie Rosjanki stanęły na podium. Najlepsza okazała się Elena Nikitina, która nie dała szans rywalkom, wygrywając oba przejazdy z czasem łącznym 1:57.42. Na trzecim stopniu podium była jej rodaczka Julia Kanakina, której strata wyniosła prawie sekundę. To jej pierwsze podium w karierze startów w Pucharze Świata. Te zawodniczki rozdzieliła Niemka Jacqueline Loelling ze stratą 0,37 sek. Czwarta była Tina Hermann.

Pełne wyniki

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.