PŚ Pań w Rasnovie: Zawody odwołane

fot. fis-ski.com

(fot. fis-ski.com)

Międzynarodowa Federacja Narciarska na swoim profilu na Twitterze poinformowała o odwołaniu zawodów Pucharu Świata Pań w skokach narciarskich w Rasnovie. Miały się tam odbyć dwa konkursy na obiekcie HS100.

Najbliższe zawody Pucharu Świata Pań w skokach narciarskich w kalendarzu, które miały się odbyć w rumuńskim Rasnovie zostały odwołane ze względu na zbyt ciepłe warunki oraz brak śniegu. Sytuacja nie poprawi się do weekendu 6-8 stycznia, na który zaplanowano tam konkursy, więc zdecydowano o zrezygnowaniu z nich. FIS zastanawia się jeszcze nad ich ewentualnym przeniesieniem na marzec przyszłego roku, a decyzja w tej sprawie ma zapaść w ciągu 2 tygodni.

Kolejnym miejscem na mapie PŚ Pań miało być Sapporo, więc najprawdopodobniej to będzie następny kierunek najlepszych skoczkiń świata. Tam o punkty do klasyfikacji generalnej rywalizować będą w dniach 12-14 stycznia.

Obecnymi liderkami Pucharu Świata po 4 rozegranych konkursach są klasyfikowane ex aequo Norweżka Maren Lundby oraz Niemka Katharina Althaus (obie po 360 punktów). Podium dopełnia Japonka Sara Takanashi (220 punktów).

Źródło: Twitter: @FISskijumping

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.