PŚ: Norwegowie najlepsi w konkursie drużynowym, Polska na 6. miejscu

DSCN1062-Copy

Konkurs drużynowy podczas finału Pucharu Światu w skokach w Planicy zakończył się zwycięstwem reprezentacji Norwegii, która była dziś wyraźnie lepsza od pozostałych ekip. Zaciętą walkę o drugie miejsce stoczyli Słoweńcy i Austriacy. Polacy spisali się całkiem nieźle kończąc konkurs na szóstym miejscu.

Liderujący po pierwszej serii Norwegowie mieli 9.3 punktu przewagi nad Słowenią, która była na miejscu drugim. Nieoczekiwanie skaczący jako ostatni Johan Andre Forfang uzyskał dopiero trzeci wynik punktowy spośród swojej drużyny (i jako jedyny z Norwegów nie przekroczył 220 metrów), przez co znacznie zmniejszyła się ich przewaga nad goniącym rywalami, wywalczona przez kolegów z reprezentacji. Trzecie miejsce zajmowali Austriacy ze stratą 7.2 punktu do Słoweńców. To właśnie skoczek z tej drużyny – Michael Hayboeck oddał najdłuższy lot w pierwszej serii uzyskując 235.5 m. Polacy zostali sklasyfikowani na szóstym miejscu. Naszą reprezentację wyprzedzali jeszcze Niemcy z przewagą 3.8 punktu. Nasi skoczkowie byli natomiast lepsi zaledwie o 0.1 punktu od Japonii. Najlepszą odległość osiągnął spośród Polaków Andrzej Stękała (222.5 m), ale to Kamil Stoch (213.5 m) miał najwyższy wynik punktowy, bowiem startował on z krótszego o 2 stopnie rozbiegu. Rekord życiowy poprawił Maciej Kot i wynosi on teraz 222 m. Siódme miejsce zajmują Czesi, a ósme Amerykanie.

Wyniki po 1. serii

W drugiej serii Norwegowie w składzie Daniel Andre Tande, Anders Fannemel, Kenneth Gangnes, Johan Andre Forfang byli już bezbłędni. Mistrzowie Świata w lotach skakali bardzo równo, a przede wszystkim daleko i z dużą przewagą 58.5 punktu zwyciężyli w zawodach. Słowenia znalazła się w trudnej sytuacji po locie Roberta Kranjca, który miał problemy w powietrzu. Wyprzedzili ich wtedy Austriacy, ale Peter Prevc oddając najdłuższy lot w konkursie (246 m) odebrał Austriakom drugie miejsce. Austrii zabrakło do drugiego miejsce jedynie 0.1 punktu.  Polacy przed ostatnią grupą skoczków byli nawet na czwartym miejscu, ale Kamil Stoch rywalizujący z mocnymi przeciwnikami takimi jak Noriaki Kasai i Richard Freitag nie zdołał obronić tej lokaty mimo najlepszego skoku w naszej drużynie (218 m) i reprezentacja Polski została ostatecznie sklasyfikowana na szóstym miejscu. Swój rekord życiowy o pół metra poprawił Stefan Hula (217.5 m). Japonia przesunęła się na miejsce czwarte dzięki dobremu występowi Noriakiego Kasai. Niemcy uplasowali się na miejscu piątym. Walka o czwarte miejsce była bardzo wyrównana. Świadczy o tym fakt, że Japonię i Polskę dzieliło zaledwie 5.1 punktu. Siódme miejsce zajęli Czesi, a ósme reprezentanci USA.

Wyniki końcowe

Indywidualnie najlepszy był dziś Peter Prevc. Drugi wynik punktowy uzyskał Michael Hayboeck, a trzeci Kenneth Gangnes. Najlepszy z Polaków Kamil Stoch miał 11. rezultat.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.