PŚ kobiet w Rasnovie: Maren Lundby wygrywa konkurs

0

fot: www.oa.no

fot: www.oa.no

Norweżka – Maren Lundby wygrała pierwszy konkurs indywidualny w rumuńskim Rasnovie na skoczni HS 97. Katharina Althaus musiała się zadowolić drugim miejscem, a tuż za nią uplasowała się zwyciężczyni serii próbnej – Sara Takanashi. Polki nie biorą udziału w konkursach w Rumunii. 

Maren Lundby w swoich próbach uzyskała 94 metrów  w pierwszej serii i 95 metrów w drugiej, co pozwoliło jej dzisiaj wygrać rywalizacje w Rasnovie. Na drugim miejscu uplasowała się Katharina Althaus, która lądowała na 91,5 metrze oraz 93 metrze. Tuż za powyższą dwójką zawodniczek, znalazła się Sara Takanashi. Japonka była trzecia po skokach na 92 metry i 94 metry.

Juliane Seyfarth oddała skoki na odległość 90,5 metra i 92 metrów i w ostateczności konkurs zakończyła na czwartej pozycji. Piąta była Nika Kriznar (89,5 metra; 90,5 metra) ze Słowenii. Szóstkę najlepszych skoczkiń zamknęła Anna Odine Stroem (91 metrów; 89,5 metra).

Reprezentantki Polski nie przyleciały w ogóle na konkursy w rumuńskim Rasnovie. W sumie na starcie pojawiło się tylko 41 zawodniczek.

Pełne wyniki zawodów

Źródło: Informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.