PŚ kobiet w Oberstdorfie: Maren Lundby wygrywa

14:27, 16.02.2019 Agnieszka Białek Aktualizacja: 14:48, 16.02.2019

Norweżka - Maren Lundby wygrała pierwszy konkurs z cyklu Pucharu Świata kobiet w skokach narciarskich w Oberstdorfie. Na drugim miejscu uplasowała się Katharina Althaus, a trzecia była Ursa Bogataj. Konkurs odbył się bez obecności reprezentantek Polski.

Reprezentantka Norwegii - Maren Lundby wygrała konkurs na skoczni HS 137 w Oberstdorfie. Norweżka w swoich próbach uzyskała 126 metrów i 125,5 metra. Ostatecznie wyprzedziła będącą na drugim miejscu Katharina Althaus (124,5 metra; 128 metrów), tylko o 0.4 pkt. Na najniższym stopniu podium stanęła Ursa Bogataj po skokach na 114,5 metra oraz 120,5 metra. Strata Słowenki do zwyciężczyni konkursu wyniosła ponad 25 pkt.

Tuż za podium, na czwartym miejscu uplasowała się Sara Takanashi, która lądowała na 117 metrze w pierwszej serii i 119 metrze w drugiej. Piąta była Chiara Hoelzl, która oddała skoki na odległość 114,5 metra oraz 118,5 metra. Na szóstej pozycji, sklasyfikowana została Niemka - Juliane Seyfarth (114,5 metra; 117,5 metra).

W niemieckim Oberstdorfie nie pojawiły się reprezentantki Polski. W konkursie wzięło udział 38 zawodniczek.