PŚ kobiet w Ljubnie: Katharina Althaus najlepsza w kwalifikacjach

fot: sport.de

fot: sport.de

Niemka Katharina Althaus wygrała kwalifikacje przed konkursem Pucharu Świata kobiet w słoweńskim Ljubnie. Drugie miejsce zajęła Japonka Sara Takanashi, a trzecie Austriaczka Daniela Iraschko-Stolz.

Katharina Althaus w kwalifikacjach nie skoczyła najdalej, ale nie przeszkodziło jej to w odniesieniu zwycięstwa. Niemka wylądowała na 89 metrze i zgromadziła na swoim koncie 115,7 pkt. Metr dalej od triumfatorki (90 m) skoczyła reprezentantka Japonii Sara Takanashi. Skoczkini z Kraju Kwitnącej Wiśni zakończyła kwalifikacje z dorobkiem 113,9 pkt.

Najdłuższy skok oddała w piątek Austriaczka Daniela Iraschko-Stolz, która jako jedyna przekroczyła barierę 90 metra. 34-latka wylądowała bowiem na 91 metrze, ale skakała w lepszych warunkach niż konkurentki. Czwarte miejsce zajęła młoda Słowenka Ema Klinec (106,3 pkt), a piąte Chiara Hoelzl (104,6).

Dopiero trzynaste miejsce zajęła w kwalifikacjach Norweżka Maren Lundby. Liderka klasyfikacji generalnej Pucharu Świata miała dziś gorszy dzień i skoczyła tylko 78 metrów.

Wyniki kwalifikacji

Źródło: informacja własna 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.