PŚ kobiet w Hinzenbach: Maren Lundby wygrywa, Kinga Rajda w konkursie

Norweżka Maren Lundby wygrała piątkowe kwalifikacje mające wyłonić zawodniczki, które awansują do sobotniego konkursu w ramach Pucharu Świata w austriackim Hinzenbach. Wystąpi w nim jedna Polka – Kinga Rajda. 

Liderka klasyfikacji generalnej w swojej próbie uzyskała 88 metrów (114,4 punktu), drugą Nikę Kriznar (82,5 metra) wyprzedzając o 9,5, a trzecią Katharinę Althaus (82,5 metra) o 9,9 punktu. W najlepszej “5” znalazły się jeszcze Japonka Sara Takanashi (82 metrów) oraz Niemka Carina Vogt (81,5 metra).

Szczęśliwa wiadomość dla Polaków – do konkursu zakwalifikowała się nasza reprezentantka Kinga Rajda (73,5 metra), która zajęła 37 miejsce. 4 pozycji do wejścia do zawodów zabrakło Kamili Karpiel (71 metrów). Poza nimi wystartowała także Anna Twardosz (70,5 metra), która kwalifikacje skończyła na 47 lokacie.

PEŁNE WYNIKI

Jutrzejszy konkurs rozpocznie się o godzinie 14:15, a 60 minut wcześniej odbędzie się seria próbna. W niedzielę w Hinzenbach wszystko rozpocznie się od kwalifkacji o 13, by zawodniczki rozpoczęły konkurs już o 14:15.

Źródło: informacja własna/fis-ski.com

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.