Przygotowania do PŚ w Levi z aprobatą FIS

fot. Gareth James / CC BY ND

fot. Gareth James / CC BY ND
fot. Gareth James / CC BY ND

Na nieco ponad tydzień do zawodów alpejskiego PŚ w Levi, na stoku, gdzie ma odbyć się rywalizacja została przeprowadzona kontrola Międzynarodowej Federacji Narciarskiej, która potwierdziła, że przygotowania przebiegają prawidłowo.

Kierownik Pucharu Świata kobiet Markus Mayr powiedział, że w obecnym momencie wszystko jest na dobrej drodze, aby zawody mogły dojść do skutku. Chociaż jeszcze zadanie nie jest w 100% wykonane to aktualny stan trasy Levi Black, na której w dniach 12-13 listopada ścigać się będą slalomiści i slalomistki pozwala na zachowanie optymizmu. Poczynione w ciągu ostatniego roku inwestycje w dużym stopniu przyczyniły się do tego, że naśnieżanie trasy przebiega sprawnie.

– Mamy już około 70% śniegu jaki powinniśmy zapewnić. Na szczęście mamy niezawodny i kompetentny personel, dzięki któremu wierzymy, że zawody się odbędą – powiedział dyrektor wyścigów Petrio Tuomikoski – Obchodzimy w tym roku podwójny jubileusz. W tym roku mija 10 lat odkąd zawody w Levi są przeprowadzane w obecnej formie (wspólnie kobiety i mężczyźni w trakcie jednego weekendu), zaś alpejski PŚ obchodzi w tym roku swoje 50-lecie. Wynik dzisiejszej kontroli śniegu jest oczywiście pozytywny – dodał Tuomikoski.

Źródło: pohjolansanomat.fi

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.