Przetarg na drugi etap przebudowy Wielkiej Krokwi unieważniony

Zakopane

Dzisiaj Centralny Ośrodek Sportu poinformował, iż przetarg na drugi etap przebudowy Wielkiej Krokwi w Zakopanem został unieważniony. Powodem unieważnienia są zbyt wysokie oferty, które przewyższają kwotę przeznaczoną na sfinansowanie modernizacji. 

Powtarza się scenariusz z ubiegłego roku, kiedy to przetargi na pierwszy etap przebudowy skoczni w Zakopanem zostały unieważnione trzykrotnie. Tym razem Centralny Ośrodek Sportu nie czekał i dość wcześnie ogłosił przetarg na drugi etap modernizacji. Do dnia 3.02.2017 roku do Centralnego Ośrodka Sportu w Zakopanem wpłynęło 7 ofert firm, które chciałyby podjąć się modernizacji Wielkiej Krokwi. Jak czytamy w oficjalnym oświadczeniu dyrektora COS Grzegorza Kotowicza, wszystkie oferty przewyższały kwotę, jaką zamawiający chciał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Centralny Ośrodek Sportu w obecnej sytuacji nie jest w stanie przeznaczyć większych środków na przebudowę, dlatego postanowiono unieważnić przetarg.

Kwota jaką COS chce przeznaczyć na sfinansowanie przebudowy to 7.513.526,04 zł brutto. Wśród złożonych siedmiu ofert najbardziej zbliżoną ceną ofertę złożyło konsorcjum dwóch firm: Przedsiębiorstwo Wielobranżowe ,,Stachoń” i Firma Budowlano-Usługowa ,,Kułach”, których oferta wynosiła 7.680.000,00 zł. Najwyższa cena oferowana przez firmę Nowator sięgała prawie 9,5 mln zł.

źródło: bip.cos.pl

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.