Problemy z wagą czeskich skoczków

David Jiroutek, który ponownie objął posadę trenera czeskich skoczków, zabiera się do pracy. Na początek określił, że jednym z problemów jego zawodników, jest zbyt duża waga – donosi portal aktualne.cz.

– Połowa naszych skoczków zbyt dużo waży – powiedział David Jiroutek, który przystąpił już do pracy ze swoimi zawodnikami. Z wagowym problemem skoczkowie powinni sobie szybko poradzić. Wystarczy tylko trochę samozaparcia. Jednak sami bohaterowie w trakcie zimy sporo mówili o tym, że odstają od światowej czołówki sprzętowo. – Jeśli każdy będzie dobrze wykonywał swoje skoki, nie będzie myślał o materiale, z jakiego są zrobione kombinezony – powiedział szkoleniowiec. Zapewnił jednak, że na pewno trzeba postarać się, aby dogonić pod tym względem świat.

Skoczkowie zza naszej południowej granicy mają nie wspominać o tym, co wydarzyło się poprzedniej zimy. – Nasz poziom nie jest wcale taki, jak widzieliśmy w minionym sezonie – mówił David Jiroutek. Szkoleniowiec stwierdził, że jego reprezentacji potrzeba nowego impulsu. Dlatego też do nowego sezonu będą przygotowywać się jako jedna reprezentacja. Sprowadził także sprzęt symulacji lotu. – W Rosji zobaczyłem, że jeśli nie pracuje się na wspólny cel, to absolutnie nie można mówić o systemie – powiedział Jiroutek odwołując się do czterech ostatni lat, które spędził w Rosji. Pierwsze zgrupowanie na skoczni pod wodzą nowego trenera Czesi oddadzą pod koniec maja. – Mamy cel, który chcemy osiągnąć – przyznał David.

Źródło: sport.aktualne.cz

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.