Problemy mistrzyni olimpijskiej, szwedzka premiera sezonu bez Stiny Nilsson

fot. Patrycja Korczewska

fot. Patrycja Korczewska

Szwedzka kadra nie ma ostatnio powodów do radości. Najpierw kilka dni temu kontuzja kolana wykluczyła z rywalizacji Ebbę Andersson, a teraz uraz ramienia zmusił mistrzynię olimpijską Stinę Nilsson do wycofania się z zawodów w Gaellivare.

Minione dni nie są udane dla kadry Trzech Koron. Najpierw urazu kolana wykluczającego ze zmagań w Pucharze Świata przynajmniej do końca roku doznała Ebba Andersson, a dziś poinformowano o kontuzji Stiny Nilsson. Jak donosi telewizja SVT, mistrzyni olimpijska odczuwa ból ramienia i w związku z tym podjęła decyzję o rezygnacji ze startu w szwedzkiej premierze sezonu w Gaellivare.

 – Chcę odpocząć od konkurowania w ten weekend, aby w pełni skupić się na premierze Pucharu Świata w Ruce, gdzie zawsze czuję się bardzo dobrze rozpoczynając sezon Pucharu Świata – czytamy w komunikacie prasowym.

Trener reprezentacji Magnus Ingesson, odnosząc się do urazu swojej podopiecznej, przyznał, że rezygnacja ze startu w Gaellivare jest celowym zabiegiem, aby zneutralizować ryzyko pogłębienia się kontuzji. – Stina nadal trenuje, ale żeby niczego nie ryzykować, decyduje się na opuszczenie tych zawodów – mówi szkoleniowiec kadry Szwecji.

Źródło: SVT

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.