Prawnik Therese Johaug krytykuje decyzję o uniewinnieniu lekarza

0

W ubiegłym tygodniu lekarz Therese Johaug – Fredrik Bendiksen, który podał Norweżce maść na poparzenia z niedozwolonym środkiem, został uniewinniony przez Norweską Agencję Antydopingową. Prawnik biegaczki w ostrych słowach skrytykował tę decyzję. 

Fredrik Bendiksen przyznał się do tego, iż podał Therese Johaug maść na poparzenie ust, który zawierała zabroniony steryd – clostebol. Całą odpowiedzialność za wykrycie dopingu u Norweżki wziął na siebie. W minioną środę został jednak uniewinniony, co bardzo zaskoczyło Johaug i jej prawnika, który skrytykował decyzję komisji. – Potwierdziły się moje przypuszczenia. To pokazuje, jak przepisy w naszym kraju są niespójne i nieprzemyślane. Bendiksen uciekł od odpowiedzialności, choć przyznał się do winy. Wszystkie złe konsekwencje spadły na Therese – mówił Christian B. Hjort, adwokat Norweżki.

Therese Johaug za stosowanie dopingu została zawieszona na okres trzynastu miesięcy. Oznacza to, że do treningów z kadrą będzie mogła wrócić we wrześniu tego roku. Nie wiadomo jednak czy Międzynarodowy Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu razem z Międzynarodową Federacją Narciarską, nie podejmą decyzji o wydłużeniu tej kary.

źródło: przegladsportowy.pl / eurosport.onet.pl

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.