Poznaliśmy terminarze PZN na sezon letni. Mistrzostwa Polski będą w Zakopanem

Komisja skoków narciarskich i kombinacji norweskiej Polskiego Związku Narciarskiego zatwierdziła kalendarz zawodów na sezon letni w tych dwóch dyscyplinach. Zaplanowano mniej zawodów niż w ubiegłych latach.

Kalendarz letni imprez sportowych pod egidą Polskiego Związku Narciarskie otwiera Memoriał Tadeusza Pawlusiaka w Szczyrku. W rozpisce nie brakuje międzynarodowych zmagań takich jak FIS Grand Prix czy Turniej Beskidzki połączony z Pucharem Kontynentalnym. Drugiego września rozegrany zostanie tradycyjny Memoriał Olimpijczyków, który w ubiegłym toku wygrał Krzysztof Miętus (zakończył niedawno karierę). W połowie czerwca zainaugurowany zostanie letni cykl Lotos Cup. Jego finał zaplanowano na przedostatni weekend kwietnia. Wtedy też odbędą się Mistrzostwa Polski w skokach kobiet juniorek.

W ubiegłym roku nie udało się rozegrać Mistrzostw Polski skoczków narciarskich. Teraz zaplanowano je w Zakopanem w przedostatni weekend października. W kalendarzu widnieją tylko jedne zmagania kombinatorów norweskich. To w ramach Turnieju Beskidzkiego. Nie ma tym razem zawodów Pucharu Jesieni. Formuła ta najprawdopodobniej się nie spełniła. Wszystkie daty ujęte w terminarzu zostaną potwierdzone po Kongresie FIS. Ten właśnie się rozpoczyna.

Kalendarz

Źródło: PZN

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.