Powstaną nowe skocznie w Klingenthal

fot. freiepresse.de

fot. freiepresse.de

Niemcy nadal inwestują w rozwój narciarstwa klasycznego. W Klingenthal mają powstać cztery nowe skocznie dla najmłodszych adeptów skoków.

Freiepresse.de poinformowało dzisiaj, że już jesienią przyszłego roku w Klingenthal pojawią się cztery nowe skocznia dla najmłodszych adeptów skoków. Sekretarz Środowiska Saksonii Herbert Wolff i Rolf Keil (CDU) przekazali dobrą wiadomość o dofinansowaniu inwestycji w kwocie około 700 tysięcy euro. Koszt budowy kompleksu ma wynieść ponad 900 tysięcy euro.

Rejon, w którym położone jest Klingenthal, co roku jest jednym z najbardziej zaśnieżonych miejsc w Niemczech.  Obecnie trwa opracowywanie dokładnych dokumentów i przygotowywanie inwestycji. Wykonanie zadania ma ruszyć w drugim kwartale przyszłego roku. Z nowych obiektów korzystać będą mogli oczywiście nie tylko skoczkowie, ale także kombinatorzy.

VSC Klingenthal to największy zimowy klub sportowy w Saksonii, który trenuje dzieci i młodzież w narciarstwie klasycznym. – Moim osobistym zainteresowaniem jest wspomaganie klubów sportowych. Cieszę się, że możemy wspierać poprzez finansowanie w ramach projektu “Mosty do przyszłości” – powiedział Herbert Wolff.

Źródło: Freiepresse.de

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: