Potwierdzony PŚ w Wengen na Lauberhorn

fot. Chris Schaer / CC BY SA

fot. Chris Schaer / CC BY SA
fot. Chris Schaer / CC BY SA

Na legendarnej trasie Lauberhorn w Wengen miała dziś miejsce kontrola Międzynarodowej Federacji Narciarskiej. Praca wykonana przez ekipę przygotowawczą zyskała uznanie w oczach kontrolerów z FISu, którzy potwierdzili, że zawody alpejskiego PŚ w dniach 13-15 stycznia będą mogły się tam odbyć.

Dyrektor zawodów szybkościowych FISu – Hannes Trinkl – w ostatni dzień 2016 roku dokładnie sprawdził trasę Lauberhorn od góry do dołu, po czym oganizatorzy potwierdzili, że dostali pozytywną ocenę za swoje przygotowania. Trinkl pogratulował całemu zespołowi zaangażowanemu w prace na trasie i przyznał, że cieszy się już na słynny zjazd Lauberhornrennen. W 2017 roku będzie to już 87. edycja tych słynnych zawodów, które od 1967 roku są włączone do Pucharu Świata, czyli od samego początku tego cyklu. Pierwsze zawody Lauberhornrennen odbyły się w roku 1930 i są to najstarsze z wciąż kontynuowanych zawodów.

FIS potwierdził również przeprowadzenie zawodów Pucharu Europy w Wengen w supergigancie, które odbędą się tydzień przed zmaganiami w Pucharze Świata w dniach 6 i 7 stycznia. Od 3. stycznia górna część trasy od startu do tunelu Wasserstation będzie zamknięta w celu jak najlepszego przygotowania nawierzchni. Natomiast dolna część będzie otwarta dla narciarzy. W ramach PŚ na Lauberhorn odbędą się zawody w kombinacji, zjeździe oraz w slalomie.

Źródło: skionline.ch, fis-ski.com

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.